• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Neurológ z Kysuckej nemocnice si zavaril, počas služby ordinoval opitý

Neurológ z Kysuckej nemocnice si zavaril, počas služby ordinoval opitý

Lekár je v súčasnosti je mimo pracovnej činnosti.

V Kysuckej nemocnici s poliklinikou Čadca ordinoval neurológ, ktorý bol opitý. O prípade informovala TV Joj na svojom webe Noviny.sk, podľa ktorej ho polícii niekto udal.

Hliadka sa hneď ponáhľala do nemocnice, akonáhle dostali oznámenie na policajnú linku.

Nezodpovedné správanie

„Po výzve policajtov sa 63-ročný lekár podrobil dychovej skúške s výsledkom 1,38 promile,“ uviedla Gabriela Kremeňová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

K situácii sa vyjadril aj riaditeľ Kysuckej nemocnice Martin Šenfeld. „Je nám ľúto, že k takej udalosti došlo. Správanie lekára bolo nezodpovedné a neakceptovateľné,“ povedal.


Lekár bol predvedený na policajný útvar, kde ho obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. „Poverený príslušník policajného zboru skončil skrátené vyšetrovanie a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby,“ informovala Kremeňová.

Dostal zákaz činnosti

Hrozilo mu väzenie, ale sudkyňa mu dala pokutu 1 000 eur. „V prípade, že by bol peňažný trest úmyselne zmarený, súd ustanovil aj náhradný trest odňatia slobody vo výmere tri mesiace,“ ozrejmila Anna Dudová Záborská, hovorkyňa Krajského súdu v Žiline.


Zároveň dodala, že obvinený lekár dostal aj trest zákazu činnosti poskytovať zdravotnú starostlivosť na jeden rok.


„Lekár je v súčasnosti mimo pracovnej činnosti. Snažíme sa ešte získať ďalšie oficiálne podklady k ďalšiemu postupu,“ vysvetlil Šenfeld. Verdikt súdu však zatiaľ nie je právoplatný. Neurológ proti nemu podal odpor.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie