• Dnes je: Štvrtok 14. novembra 2019 meniny má Irma

Nepozorný Sobrančan spôsobil nehodu, pri ktorej zomrel muž

Nepozorný Sobrančan spôsobil nehodu, pri ktorej zomrel muž

Vodička druhého auta už zrážke nedokázala zabrániť, uviedla polícia.

19.10.2019 (Webnoviny.sk) - Jeden ľudský život si v piatok vyžiadala nehoda dvoch osobných áut v Michalovciach. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, 30-ročný vodič zo Sobraniec sa zrejme plne nevenoval riadeniu a prešiel pred svetelnou križovatkou na Užhorodskej ulici cez odbočovací stredový pruh do protismeru, kde sa zrazil s iným autom. Nepozorný šofér podľa polície neutrpel žiadne zranenia, ktoré by vyžadovali lekárske ošetrenie. V druhom aute však zomrel jeden muž a dve ženy boli zranené.

„Výsledkom čelného stretu vozidiel boli zranenia 54-ročného spolujazdca z vozidla (...), ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Vodička tohto vozidla utrpela podľa predbežnej lekárskej správy ľahké zranenia a 49-ročná spolujazdkyňa, sediaca na zadnom sedadle, sa zranila ťažko,“ napísala hovorkyňa.

Výsledok dychovej skúšky vodiča negatívny. Polícia ho obvinila z prečinu usmrtenia a ublíženia na zdraví a zadržala mu vodičský preukaz. Presnú príčinu a bližšie okolnosti ďalej vyšetrujú. Predbežná škoda bola vyčíslená na 4 000 eur.


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video: Koľko času maximálne by malo dieťa stráviť za počítačom, mobilom či tabletom?






Počasie