• Dnes je: Pondelok 16. júla 2018 meniny má Drahomír

Neplnoleté deti skončili vo väzení, pri lúpežiach im pomáhal aj 12-ročný chlapec

Neplnoleté deti skončili vo väzení, pri lúpežiach im pomáhal aj 12-ročný chlapec

Dvanásťročný chlapec nie je pre svoj nízky vek trestne zodpovedný.

BRATISLAVA 3. januára (WebNoviny.sk) - Humenský vyšetrovateľ 2. januára obvinil pre zločin lúpeže 15-ročné dievča a 16-ročného chlapca z Humenného. Ako agentúru SITA informoval prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik, počas silvestrovského popoludnia dvojica spolu s 12-ročným chlapcom pri rieke Laborec v Humennom okradla dvoch chlapcov.

Najskôr pod hrozbou bitky pýtali od maloletého peniaze, pričom ten im zo strachu dal dve petardy a 1,20 eura. Potom si trojica vytypovala 16-ročného tínedžera, od ktorého pod hrozbou bitky žiadali peniaze. Ten im dobrovoľne dal štyri eurá.

Následne ho ale zvalili na zem a jeden z mladých páchateľov ho udieral päsťou do brucha a snažil sa mu vytiahnuť z vrecka vetrovky ruku, v ktorej držal peňaženku. To sa mu aj podarilo a z peňaženky ukradol 70 eur. O niekoľko hodín však humenskí kriminalisti mladých lupičov zadržali. Obaja tínedžeri, 15-ročné dievča a 16-ročný chlapec, skončili v cele a vyšetrovateľ dal podnet na ich vzatie do väzby, 12-ročný chlapec nie je pre svoj nízky vek trestne zodpovedný.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie