• Dnes je: Piatok 25. júna 2021 meniny má Tadeáš

Nemocnice na Slovensku budú niekoľko týždňov poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť

Nemocnice na Slovensku budú niekoľko týždňov poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť

Príkaz na poskytovanie len neodkladnej zdravotnej starostlivosti s výnimkami bude platiť do 31. januára.

Fakultné, univerzitné a všeobecné okresné nemocnice, ktoré sú v zozname subjektov hospodárskej mobilizácie, budú pacientom poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Nariadilo im to Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

Príkaz na poskytovanie len neodkladnej zdravotnej starostlivosti s výnimkami bude platiť do 31. januára. Ministerstvo preto prosí o preplánovanie plánovaných úkonov pre pacientov, ktorým sa odsunutím zákroku nezhorší zdravotný stav, po tomto termíne. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

„Štandardné realizovanie plánovaných zákrokov v nemocniciach bude v bežnom režime pokračovať len pri onkologických pacientoch alebo tých, ktorým sa v nemocniciach poskytuje dialyzačná alebo biologická liečba. Liečba pri týchto diagnózach pokračuje v štandardnom režime,“ vysvetlil minister zdravotníctva Marek Krajčí.


Štátny tajomník MZ SR Peter Stachura doplnil, že rezort zároveň nemocnice požiadal o vyčlenenie minimálne 30 % z voľných nereprofilizovaných lôžok s prívodom kyslíka, aby boli pripravené na hospitalizáciu zvýšeného počtu pacientov s COVID-19.


Koronavírus bude hýbať svetom aj v novom roku, sociológ však očakáva postupnú stabilizáciu

Schvaľovanie vakcíny je náročný proces. Aké výnimky robia úrady kvôli COVID-19?

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie