• Dnes je: Piatok 23. októbra 2020 meniny má Alojzia

Nemecký LANXESS digitalizuje svoje výrobné procesy

Nemecký LANXESS digitalizuje svoje výrobné procesy

Chemická spoločnosť LANXESS berie štvrtú priemyselnú revolúciu veľmi vážne a pripravuje sa na budúcnosť.

1.6.2020 (Webnoviny.sk) -

  • Analýzu dát prostredníctvom nástroja TrendMiner využívajú dve tretiny všetkých závodov LANXESS na svete
  • Výsledkom je zvýšenie a skvalitnenie výroby s nižšími nákladmi

Preto urýchľuje digitalizáciu svojej produkcie. Aktuálne implementovala samoobslužný analytický systém založený na platforme TrendMiner od spoločnosti Software AG. Ten pracuje na algoritmoch, ktoré podporujú efektívnejšie využitie surovín a energie. Celý proces prispieva k zlepšeniu kvality daného produktu.

Momentálne používajú tento nástroj takmer dve tretiny z približne 120 závodov spoločnosti LANXESS, vrátane hlavných výrobných podnikov v Nemecku, Belgicku, USA a Indii. Vďaka platforme TrendMiner môžu experti samostatne analyzovať výrobné procesy. Získané dáta im umožňujú rýchlo identifikovať problémy a nezrovnalosti v produkcii.

Vyšší výkon, nižšie náklady

Jörg Hellwig, riaditeľ pre digitalizáciu v spoločnosti LANXESS, zdôrazňuje, že spomínané algoritmy vo výsledkoch prinášajú značné ekonomické výhody. "Už prvé testovania nástroja TrendMiner ukázali, že tento proces urýchľuje a skvalitňuje výrobu – znižuje náklady a zvyšuje spokojnosť u našich klientov," vysvetľuje Jörg Hellwig s tým, že analýza dát vo výrobe bude v nasledujúcich rokoch pre chemikov a chemických inžinierov kľúčová. "Školeniami v rámci platformy TrendMiner pripravujeme našich zamestnancov na budúcnosť," dodáva Hellwig.

Spolupráca založená na dôvere

Sanjay Brahmawar, generálny riaditeľ spoločnosti Software AG, si pochvaľuje dobrú spoluprácu s LANXESS. "LANXESS pokračuje vo vývoji nových výrobkov a inovácií v chemickom priemysle. Sme hrdí na to, že môžeme byť súčasťou ich príbehu v rámci digitalizácie výroby."

Spoločnosť LANXESS zahájila svoju iniciatívu v oblasti digitalizácie v roku 2017. Za týmto účelom založila špecializovanú obchodnú jednotku. Kľúčovými oblasťami činnosti je vývoj digitálnych obchodných modelov, zavádzanie nových technológií v hodnotovom reťazci a prehlbovanie znalostí a zručností v oblasti digitalizácie u zamestnancov.

Nemecký LANXESS patrí medzi svetovú špičku v špeciálnej chémii

Spoločnosť LANXESS je vedúcim chemickým koncernom, ktorý v roku 2018 dosiahol obrat 7,2 miliardy EUR a v súčasnosti zamestnáva približne 15 500 zamestnancov v 33 krajinách. Spoločnosť je zastúpená v 60 výrobných závodoch po celom svete. Kľúčovým odvetvím podnikania spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, aditív, špeciálnych chemikálií a plastov. LANXESS je členom popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

Viac informácií o firme sa nachádzajú na www.lanxess.com a sociálnych sieťach twitter.com/LANXESS, facebook.com/LANXESS, linkedin.com/company/lanxess a youtube.com/lanxess.

Informačný servis

Viac k téme: digitalizácia, LANXESS, PR

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie