• Dnes je: Piatok 23. februára 2024 meniny má Roman(a)

Nemecký kancelár Scholz sa s krajinskými premiérmi dohodol na prísnejších opatreniach proti migrácii

Nemecký kancelár Scholz sa s krajinskými premiérmi dohodol na prísnejších opatreniach proti migrácii

Kontroly, ktoré Nemecko zaviedlo na svojich hraniciach so Švajčiarskom, Českom, Poľskom a Rakúskom, sa majú predĺžiť.

7.11.2023 (SITA.sk) - Na nových, prísnejších opatreniach na obmedzenie vysokého počtu migrantov prichádzajúcich do Nemecka sa v utorok dohodli kancelár Olaf Scholz a premiéri 16 nemeckých spolkových krajín.

Zrýchlenie azylových konaní

K novým opatreniam patrí zrýchlenie azylových konaní, obmedzenie dávok pre žiadateľov o azyl a väčšia finančná pomoc od federálnej vlády pre spolkové krajiny a miestne komunity, ktoré riešia prílev migrantov.

Kontroly, ktoré Nemecko zaviedlo na svojich hraniciach so Švajčiarskom, Českom, Poľskom a Rakúskom, sa majú predĺžiť, ale nie je jasné, na ako dlho.

Počet žiadostí stúpol o 73 percent

Počet nových žiadostí o azyl v Nemecku od začiatku roka do konca septembra podľa oficiálnych štatistík medziročne stúpol o približne o 73 percent. Za január až september požiadalo v krajine o azyl viac ako 250-tisíc ľudí. V rovnakom období vlani lani to bolo 130-tisíc ľudí.

Väčšina žiadateľov o azyl pochádza zo Sýrie, Afganistanu a Turecka. Nemecko okrem toho od začiatku vojny na Ukrajine prijalo viac ako milión ukrajinských utečencov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie