• Dnes je: Sobota 16. októbra 2021 meniny má Vladimíra

Nemecký funkcionár spoznal trest za výrok o vodičoch tiav na olympiáde v Tokiu, UCI mu pozastavila činnosť

Nemecký funkcionár spoznal trest za výrok o vodičoch tiav na olympiáde v Tokiu, UCI mu pozastavila činnosť

Patrick Moster počas mužskej časovky nazval alžírskeho a eritrejského cyklistu "vodičmi tiav".

6.8.2021 (Webnoviny.sk) - Športový riaditeľ Nemeckej cyklistickej federácie Patrick Moster, ktorý v priebehu minulotýždňovej mužskej časovky na olympijských hrách v Tokiu počastoval alžírskeho a eritrejského cyklistu označením "vodiči tiav", sa dočkal dištancu od Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI). Strešný orgán svetovej cyklistiky v piatok pozastavil Mosterovi činnosť do konca kalendárneho roka.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Ako uviedla UCI, Moster akceptoval spomenutý trest a nebude tak súčasťou žiadnych oficiálnych podujatí do 31. decembra 2021. UCI poznamenala, že Mosterove komentáre "boli diskriminačné a v rozpore so základnými pravidlami slušnosti". "UCI odsudzuje všetky formy rasistického a diskriminačného správania," uvádza sa vo vyhlásení únie.

Online prenos (minúta po minúte)

Moster počas uvedených pretekov povzbudzoval nemeckého reprezentanta Nikiasa Arndta, aby dostihol alžírskeho a eritrejského konkurenta. Televízne mikrofóny zachytili, ako povedal: "Dobehni tých vodičov tiav!"

Funkcionár sa neskôr ospravedlnil a Nemci pôvodne avizovali, že bude naďalej súčasťou ich výpravy pod piatimi kruhmi. Šéf Nemeckého olympijského výboru Alfons Hörmann však neskôr uviedol, že Mosterovo ospravedlnenie síce vníma ako "úprimné", ale "porušil olympijské hodnoty" a preto ho poslali domov. Od národnej cyklistickej federácie má momentálne pozastavenú činnosť "do odvolania".

Viac k téme: cyklistika - Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie