• Dnes je: Streda 12. mája 2021 meniny má Pankrác

Nemecko zrejme zasiahla tretia vlna pandémie koronavírusu, tvrdí riaditeľ Inštitútu Roberta Kocha

Nemecko zrejme zasiahla tretia vlna pandémie koronavírusu, tvrdí riaditeľ Inštitútu Roberta Kocha

Protipandemické opatrenia v Nemecku zachránili viac ako 100-tisíc životov.

11.3.2021 (Webnoviny.sk) - Opatrenia zamerané proti šíreniu koronavírusu v Nemecku od začiatku pandémie zachránili viac ako 100-tisíc životov.

Povedal to vo štvrtok Lothar Wieler, riaditeľ Inštitútu Roberta Kocha, ktorý pôsobí ako nemecké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb.

Počas prednášky pre študentov Technickej univerzity v Mníchove, Wieler uviedol, že podľa kalkulácií jeho inštitútu, je letalita ochorenia COVID-19 pre Nemecko približne 1,14 percenta. Znamenalo by to, že rozšírenie vírusu po celej krajine by viedlo k viac ako 800-tisíc úmrtiam. „V našej krajine sme zachránili desaťtisíce, ak nie státisíce životov už len týmito opatreniami v oblasti verejného zdravia," konštatoval Wieler.

Za uplynulý deň podľa údajov Inštitútu Roberta Kocha pribudlo ďalších 14 356 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom a 321 úmrtí. Celkový počet potvrdených infekcií tak stúpol na viac ako 2,5 milióna a počet úmrtí na COVID-19 vzrástol na 72 810. V stredu Lothar Wieler na pôde OSN v Ženeve pred novinármi vyjadril názor, že v Nemecku sa začala „tretia vlna" pandémie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie