• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Nemecko reaguje na kritiku, zvyšuje svoje výdavky na obranu a pošle zbrane Ukrajine

Nemecko reaguje na kritiku, zvyšuje svoje výdavky na obranu a pošle zbrane Ukrajine

„Musíme významne investovať do bezpečnosti našej krajiny," povedal v nedeľu v parlamente kancelár Olaf Scholz.

27.2.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecký kancelár Olaf Scholz oznámil, že jeho krajina vyčleňuje 100 miliárd eur do špeciálneho fondu pre ozbrojené sily. Svoje výdavky na obranu tak zvyšuje nad 2 percentá hrubého domáceho produktu.

Kancelár na mimoriadnej schôdzi nemeckého parlamentu v nedeľu v Berlíne povedal, že je jasné, že „musíme významne investovať do bezpečnosti našej krajiny v záujme ochrany našej slobody a našej demokracie".

Nemecko je terčom kritiky, že primerane neinvestuje do svojej obrany a nerobí dostatok v rámci reakcie na ruskú inváziu na Ukrajinu. V sobotu večer nemecká vláda oznámila, že pošle zbrane a ďalšie dodávky priamo Ukrajine, aby pomohla armáde krajiny čeliť invázii ruských síl.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Autobus plný detí sa za obcou Lubina zrazil s autom, cestu museli uzavrieť (foto)

autobus plny deti sa za obcou lubina zrazil s autom cestu museli uzavriet foto

7.6.2023 (SITA.sk) - Na ceste III/1239 za obcou Lubina v okrese Nové Mesto nad Váhom sa zrazil autobus s osobným autom. Informujú o tom polícia na sociálnej sieti Facebook .

V autobuse sa viezlo 27 detí a štyri dospelé osoby. „Zranený vodič motorového vozidla, ktorý bol zakliesnený vo vozidle, je v starostlivosti záchranárov a letecky bol prevezený do nemocnice," priblížila polícia s tým, že všetky deti sú bez zranenia.

Cestu lll/1239 museli po nehode uzavrieť.


Počasie