• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Nemecko reaguje na kritiku, zvyšuje svoje výdavky na obranu a pošle zbrane Ukrajine

Nemecko reaguje na kritiku, zvyšuje svoje výdavky na obranu a pošle zbrane Ukrajine

„Musíme významne investovať do bezpečnosti našej krajiny," povedal v nedeľu v parlamente kancelár Olaf Scholz.

27.2.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecký kancelár Olaf Scholz oznámil, že jeho krajina vyčleňuje 100 miliárd eur do špeciálneho fondu pre ozbrojené sily. Svoje výdavky na obranu tak zvyšuje nad 2 percentá hrubého domáceho produktu.

Kancelár na mimoriadnej schôdzi nemeckého parlamentu v nedeľu v Berlíne povedal, že je jasné, že „musíme významne investovať do bezpečnosti našej krajiny v záujme ochrany našej slobody a našej demokracie".

Nemecko je terčom kritiky, že primerane neinvestuje do svojej obrany a nerobí dostatok v rámci reakcie na ruskú inváziu na Ukrajinu. V sobotu večer nemecká vláda oznámila, že pošle zbrane a ďalšie dodávky priamo Ukrajine, aby pomohla armáde krajiny čeliť invázii ruských síl.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie