• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Nemecko posiela cestujúcich z Veľkej Británie do karantény, nepomôže ani očkovanie

Nemecko posiela cestujúcich z Veľkej Británie do karantény, nepomôže ani očkovanie

Vzhľadom na šírenie sa variantu omikron v Británii, každý, kto z tejto krajiny príde do Nemecka, musí zostať 14 dní v karanténe.

19.12.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecko sprísňuje cestovné obmedzenia pre ľudí prichádzajúcich z Veľkej Británie v reakcii na to, že v Spojenom kráľovstve sa rýchlo šíri variant koronavírusu omikron. Inštitút Roberta Kocha, ktorý v Nemecku zodpovedá za kontrolu a prevenciu chorôb, totiž v sobotu večer zaradil Britániu na zoznam „oblasti s výskytom variantov vírusu".

Znamená to, že každý, kto pricestuje z Veľkej Británie do Nemecka, má povinnosť zostať 14 dní v karanténe bez ohľadu na to, či je proti koronavírusu zaočkovaný alebo nie.

Nové reštrikcie, ktoré v Nemecku nadobudnú účinnosť v nedeľu o pol noci, krajina prijala v čase, keď Británia hlási rekordný počet infekcií. V sobotu britské laboratória potvrdili 90 418 nových nákaz. Spojené kráľovstvo tak Inštitút Roberta Kocha priradil k ďalším ôsmim štátom, vrátane Juhoafrickej republiky, ktoré sú na jeho zozname oblasti s výskytom variantov vírusu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie