• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Nemecko má zelenú na získanie vlastného systému protivzdušnej obrany Arrow-3, kúpi ho od Izraela

Nemecko má zelenú na získanie vlastného systému protivzdušnej obrany Arrow-3, kúpi ho od Izraela

Systém Arrow-3 sa v Izraeli používa od roku 2017 ako súčasť jeho ochranného systému Železná kupola.

15.6.2023 (SITA.sk) - Nemecko má zelenú na získanie vlastného systému Železná kupola. Informuje o tom portál Politico.

Rozpočtový výbor Bundestagu v stredu uvoľnil prvú tranžu 560 miliónov eur na nákup izraelského systému protivzdušnej obrany Arrow-3. Nemecká vláda sa totiž snaží modernizovať svoju armádu v rámci fondu v objeme 100 miliárd eur, ktorý vlani schválili kancelár Olaf Scholz a nemecký parlament.

Systém Arrow-3

Výdavky Nemecka na systém Arrow-3, ktorý je určený na zachytávanie balistických rakiet, by mali podľa očakávaní dosiahnuť štyri miliardy eur. Výbor v stredu schválil aj približne 950 miliónov eur na nákup šiestich systémov protivzdušnej obrany IRIS-T-SLM nemeckej výroby.

Nákupom nemeckého systému IRIS-T SLM a akvizíciou izraelských striel Arrow posúvame vpred dva veľké projekty zo špeciálnych prostriedkov Bundeswehru, ktoré pomôžu v Nemecku vybudovať ochranný dáždnik,“ povedal pre Politico poslanec Slobodných demokratov vo výbore Karsten Klein.

Protivzdušná obrana

Systém Arrow-3 vyvinula a vyrába spoločnosť Israeli Aerospace Industries v spolupráci s americkým leteckým gigantom Boeing. Systémy protivzdušnej obrany by podľa Kleina v kombinácii mali poskytnúť dosah 2 400 kilometrov.

Podľa dokumentu, ktorý videl portál Politico, sa Berlín usiluje o uzavretie záväznej zmluvy na Arrow-3 do konca roka 2023. Systém by potom mohol byť funkčný ku koncu roka 2025.

Letecké a kozmické firmy sa podľa Politica obávajú, že v rámci prudkého nárastu výdavkov na obranu v celej Európe v dôsledku ruskej vojne na Ukrajine pôjdu miliardy eur dodávateľom mimo Európskej únie, vrátane Izraela, Južnej Kórey a Turecka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie