• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

Nemeckí prokurátori začali vyšetrovanie troch zamestnancov železníc pre smrteľnú nehodu vlaku

Nemeckí prokurátori začali vyšetrovanie troch zamestnancov železníc pre smrteľnú nehodu vlaku

Vykoľajenie pri bavorskom meste Garmisch-Partenkirchen neprežilo päť ľudí.

8.6.2022 (Webnoviny.sk) - Nemeckí prokurátori začali vyšetrovať troch zamestnancov železníc pre podozrenie zo zabitia z nedbanlivosti v súvislosti s minulotýždňovou tragickou nehodou vlaku.

Ďalšie podrobnosti o vyšetrovaní odmietli poskytnúť a neuviedli ani dôvody, prečo majú podozrenie na nedbanlivosť zo strany železničiarov.

Dvojposchodový vlak so zhruba 140 ľuďmi na palube sa v piatok vykoľajil pri bavorskom meste Garmisch-Partenkirchen. O život v dôsledku nehody prišli 14-ročný chlapec a štyri ženy, z toho dve utečenky z Ukrajiny, informuje tlačová agentúra dpa. Viac ako 40 ľudí utrpelo zranenia.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie