• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Nemecká polícia zatkla dvoch mužov z dôvodu špionáže pre Rusko, plánovali sabotáže s cieľom podkopať pomoc Ukrajine

Nemecká polícia zatkla dvoch mužov z dôvodu špionáže pre Rusko, plánovali sabotáže s cieľom podkopať pomoc Ukrajine

Muži boli zatknutí v stredu v bavorskom meste Bayreuth, uviedla spolková prokuratúra.

18.4.2024 (SITA.sk) - V Nemecku zatkli dvoch nemecko-ruských mužov pre podozrenie zo špionáže, pričom jedného z nich obvinili z toho, že súhlasil s vykonaním útokov na potenciálne ciele vrátane amerických vojenských zariadení v nádeji, že nimi prispeje k podkopaniu pomoci Ukrajine.

Sabotážne činy v Nemecku

Vo štvrtok to uviedla nemecká prokuratúra. Muži, ktorých identifikovali iba ako Dieter S. a Alexander J. v súlade s nemeckými pravidlami ochrany súkromia, boli zatknutí v stredu v bavorskom meste Bayreuth, uviedla spolková prokuratúra.

Uviedli, že Dieter S. od októbra diskutoval o možných sabotážnych činoch v Nemecku s osobou napojenou na ruskú spravodajskú službu a že hlavným cieľom bolo podkopať vojenskú podporu, ktorú Nemecko Ukrajine poskytuje. Podozrivý vyhlásil, že je ochotný vykonať bombové a podpaľačské útoky na infraštruktúru používanú armádou a priemyselnými zariadeniami v Nemecku.

Ciele vrátane vojenských zariadení USA

Zhromaždil informácie o potenciálnych cieľoch vrátane vojenských zariadení USA. Najneskôr od marca mu pri tom údajne pomáhal Alexander J., kým Dieter S. vypátral niektoré lokality, nafotil a nakrútil vojenský tovar a informácie odovzdal svojmu spravodajskému kontaktu.

Dieter S. čelí aj samostatným obvineniam z príslušnosti k ozbrojenej jednotke proruských separatistických síl v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny v období od decembra 2014 do septembra 2016.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie