• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Nemecká polícia prehľadala domy dvoch novinárov tureckých novín Sabah, mali šíriť kompromitujúce osobné údaje

Nemecká polícia prehľadala domy dvoch novinárov tureckých novín Sabah, mali šíriť kompromitujúce osobné údaje

Turecké ministerstvo zahraničia obvinilo nemecké úrady z úmyselného konania medzi dvoma kolami prezidentských volieb.

17.5.2023 (SITA.sk) - Nemecká polícia prehľadala domy dvoch novinárov tureckých novín. Prokuratúra a polícia v Darmstadte uviedli, že byty dvoch mužov v Mörfelden-Walldorfe prehľadali pre podozrenie z „kompromitujúceho šírenia osobných údajov“.

Ako uviedli, zaistili elektronické pamäťové médiá a iné dôkazy. Novinárov potom prepustili.

Údajná falošná výpoveď

Turecké ministerstvo zahraničia vo vyhlásení uviedlo, že „dnešné bezdôvodné zadržanie predstaviteľov frankfurtskej kancelárie novín Sabah nemeckou políciou je aktom obťažovania a zastrašovania tureckých médií“.

Novinári boli podľa neho terčom „falošnej výpovede“ člena siete napojenej na exilového moslimského duchovného Fethullaha Gülena, pretože informovali o jej aktivitách v Nemecku.

Turecká vláda viní Gülena z neúspešného prevratu v roku 2016 a sieť považuje za teroristickú organizáciu.

Predvolali si nemeckého veľvyslanca

Ministerstvo obvinilo nemecké úrady z úmyselného konania medzi dvoma kolami prezidentských volieb a uviedlo, že si predvolalo nemeckého veľvyslanca v Ankare.

Nemecko pravidelne vyjadruje znepokojenie nad stavom slobody názoru a tlače v Turecku. Stredajšie turecké vyhlásenie ho obvinilo z toho, že má na to dvojaký meter.

Viac k téme: Prezidentské voľby v Turecku
Zdroj: SITA.sk - Nemecká polícia prehľadala domy dvoch novinárov tureckých novín Sabah, mali šíriť kompromitujúce osobné údaje © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie