• Dnes je: Sobota 04. februára 2023 meniny má Veronika

Nemá cenu hovoriť o vydieraní a Matovičov príbeh o úplatku nesúvisí so súčasnými problémami, tvrdí Čekovský

Nemá cenu hovoriť o vydieraní a Matovičov príbeh o úplatku nesúvisí so súčasnými problémami, tvrdí Čekovský

Poslanec hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Kristián Čekovský.

Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO) pristúpil k rokovaniam s lekármi konštruktívnym spôsobom a na poslednú chvíľu sa podarilo nájsť kompromis.

Nemá cenu hovoriť o vydieraní, ak je pod dohodou podpis predsedu vlády a zástupcu lekárskych odborov Petra Visolajského.

Pre agentúru SITA to povedal poslanec Národnej rady SR a líder Občiansko-demokratickej platformy v rámci hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Kristián Čekovský.

Reagoval tak na slová ministra financií a predsedu OĽaNO Igora Matoviča, ktorý kritizoval lekárskych odborárov za vydieranie počas rokovaní o platoch pre zdravotníkov.

Vnáša zbytočné vášne

„Dôležité je, že dohoda je na svete a prešla aj hlasovaním v parlamente. Napriek nesúhlasu ministra financií ju podporili aj poslanci hnutia OĽaNO. Som preto rád, že lekárom sa zvýšia mzdy a nebudú musieť odchádzať do zahraničia,“ uviedol Čekovský.


Šéf Občiansko-demokratickej platformy ďalej tvrdí, že Matovičov príbeh o úplatku lekárovi nijako nesúvisí so súčasnými problémami v zdravotníctve, či so zvyšovaním platov lekárov. Taktiež ho nechcel bližšie komentovať, pretože nepozná súvislosti.


„Platforma sa už pri svojom vzniku verejne ohradila voči agresívnej komunikácii lídrov koalície vrátane Igora Matoviča, ktorá vedie k rozvratu spolupráce medzi demokratmi. Spôsob politickej komunikácie ministra financií rozdeľuje ľudí a do spoločnosti vnáša zbytočné vášne,“ myslí si Čekovský.

Rokovať viac nebude

„Nedokážem viac sedieť a rokovať s ľuďmi, pre ktorých chorý človek v nemocnici je len nástroj na vydieranie pre vlastný prospech.,“ napísal minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) na sociálnej sieti počas rokovania zástupcov Lekárskeho odborového združenia (LOZ) s vládou SR, na ktorom sa však on už nezúčastnil.


Dodal, že s odborármi z LOZ rokoval asi 40 hodín, no viac už nebude.


„Žalúdok sa mi definitívne prevrátil. Nie, nedokážem viac sedieť zoči-voči ľuďom, ktorí na rokovaní o sebe povedia, že sú ‚elita národa‘ a zároveň cynicky, chladnokrvne a ironickým úsmevom vám šplechnú do očí, že im je jedno, kto bude liečiť ľudí bojujúcich o život v nemocniciach po 1. decembri,“ uviedol Matovič.

Neriešili rozšírenú korupciu

Dodal, že niečo také odporné ešte nezažil. Matovič je presvedčený, že odborári huckali, huckajú a budú huckať lekárov, budú im dávať návody, ako čo najviac paralyzovať chod nemocníc, a preto by vydieračom neustupoval.


„To, čo predvádzajú odborári z LOZ nemá nič spoločné so zápasom za spravodlivú mzdu. Lebo to, že si vydieraním a braním rukojemníkov vydobyjú stovky miliónov len pre seba na úkor všetkých ostatných, prinesie mnoho iných zbytočných obetí,“ tvrdí šéf rezortu financií.

Minister financií zároveň upozornil, že odborári z LOZ vo svojich požiadavkách neriešili rozšírenú korupciu v zdravotníctve.


„Keď som mal 22 rokov, s mamou sme čakali na výsledok otcovej operácie, ktorému diagnostikovali zhubný nádor na mozgu. Hlavný operatér povedal mamine, že potrebuje motivovať operačný tím a päťtisíc by to spravilo. Keď mu mamina odovzdala peniaze, operácia začala, v lete toho roku ocino zomrel,“ zdôveril sa Matovič.

Tvária sa na elitu

Ďalej uviedol, že pred niekoľkými týždňami rokoval so spomínaným lekárom.

„Žalúdok sa mi obracal, ale nemohol som na sebe dať znať, že vidím ľudský odpad. Odpad, ktorý sa pred Slovenskom tvári na elitu a, bohužiaľ, Slovensko ho za elitu považuje,“ uviedol.


Dodal, že to zvládol, pretože zastupoval štát a nie syna otca so zhubným nádorom v hlave, „za ktorého si bezcitný chrapúň od mamy príkladne vydieračským spôsobom vypýtal ‚motivačné‘ a kým neprišlo, ani operovať nezačal. Ľudský odpad je dnes verejným podporovateľom vydierania LOZ„.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Na diaľnici D1 sa stala reťazová nehoda, zrazilo sa osem áut

na dialnici d1 sa stala retazova nehoda zrazilo sa osem aut

4.2.2023 (Webnoviny.sk) - Na diaľnici D1 smere od Popradu na Prešov v 365. kilometri hlási polícia reťazovú dopravnú nehodu. Ako pre agentúru SITA potvrdila prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, ide o zrážku asi ôsmich vozidiel. Podľa jej slov zatiaľ nie sú hlásené vážne zranenia, úsek je ale neprejazdný.

Polícia na sociálnej sieti informovala, že na miesto sa aktuálne presúvajú záchranné zložky.


Počasie