• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Nelegálne podnikanie v doprave sa rozmáha. ČESMAD vyzýva najväčšie firmy aby tomu zabránili

Nelegálne podnikanie v doprave sa rozmáha. ČESMAD vyzýva najväčšie firmy aby tomu zabránili

Podľa šéfa združenia cestných dopravcov veľký objem prepráv začali preberať dopravcovia z iných krajín, aj mimo EÚ.

Združenie cestných dopravcov SR ČESMAD Slovakia vyzvalo šesťdesiat najväčších domácich firiem, aby pomohli zamedziť nelegálnemu podnikaniu v doprave. Tvrdí, že to sa na Slovensku rozmáha.

Najväčšia profesijná organizácia v cestnej doprave bude intenzívne a verejne poukazovať na prípady, kde takéto neštandardné zmluvné vzťahy a správanie odhalí. Hovorca združenia Roman Kment o tom v pondelok informoval s tým, že s touto výzvou sa obracajú aj na všetkých poctivých podnikateľov na Slovensku.

Napísal otvorený list

Prezident ČESMAD Slovakia Pavol Piešťanský v otvorenom liste uviedol, že niektorí špeditéri a sprostredkovatelia uzatvárajú na rok 2024 zmluvy, ktoré nezohľadňujú vývoj cien na trhu.

„Legálne podnikajúci dopravcovia vyplácajú mzdy, odvádzajú dane, poplatky, mýto. Zmena týchto položiek sa prirodzene musí premietnuť do ceny ich služby,“ podotkol.

Staré ceny nie sú reálne

Implementácia smernice Eurovignette naviac spôsobí zvýšenie mýtnych sadzieb v celej Európskej únii v roku 2024.


„Staré ceny nemajú ekonomickú racionalitu a s najväčšou pravdepodobnosťou ich dopravcovia nebudú vedieť dodržať. Navyše, máme podozrenie že sa voči menším dopravcom zneužíva výrazne silnejšie ekonomické postavenie veľkých firiem, ktoré ich potom tlačia do podnikania so stratou,“ upozornil Piešťanský.

Nižšia cena znamená vyššie riziko

Podľa šéfa združenia cestných dopravcov veľký objem prepráv začali preberať dopravcovia z iných krajín, aj mimo EÚ. Poukázal zároveň na to, že nedodržanie legislatívy pri preprave spôsobuje aj výluky z poistenia, čiže v konečnom dôsledku je ohrozená aj schopnosť domôcť sa kompenzácie v prípade problémov.


„Zvážte prosím, akým spôsobom je nižšia ponúknutá cena dosiahnutá a či naozaj stojí za zvýšené riziko,“ obrátil sa k firmám a podnikateľom Piešťanský.


Pre všetkých dopravcov platia rovnaké pravidlá týkajúce sa časov jázd, povinných odpočinkov. Prezident ČESMAD Slovakia vyzval firmy overiť si, či ich preprava zohľadňuje všetky povinné prestávky vodičov.


„Nie preto, že to žiada legislatíva, ale preto, že neoddýchnutý a nepozorný vodič nákladného vozidla predstavuje veľmi nebezpečný prvok v cestnej premávke,“ dodal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie