• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Nelegálna migrácia je podľa Hlasu téma, ktorá vplýva na kvalitu života ľudí a Čaputovej rozhodnutie je vraj katastrofálne (video)

Nelegálna migrácia je podľa Hlasu téma, ktorá vplýva na kvalitu života ľudí a Čaputovej rozhodnutie je vraj katastrofálne (video)

Podľa šéfa Hlasu je tiež potrebné, aby sme prehodnotili postup úradov a zastavili legalizáciu nelegálnych migrantov.

4.9.2023 (SITA.sk) - Nárast nelegálnej migrácie nevníma predseda strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini ako predvolebnú tému, ale tému, ktorá vplýva na kvalitu života ľudí. Uviedol to na tlačovej konferencii. Situácia v pohraničných regiónoch je podľa Pellegriniho vážna a slovenská polícia nestíha vykonávať potrebné úkony s migrantmi.

Katastrofálne rozhodnutie prezidentky

Predseda Hlasu zdôraznil, že považuje za katastrofálne rozhodnutie prezidentky Zuzany Čaputovej odvolať ministra vnútra Ivana Šimka, lebo rezort vnútra tak krátko pred voľbami a v stave hroziacej migračnej krízy nemá šéfa.

Podľa Pellegriniho poverený predseda vlády Ľudovít Ódor, ktorý je poverený i vedením ministerstva vnútra, nemôže situáciu zvládnuť. Pellegrini uviedol, že Hlas má v pláne podporiť otvorenie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k téme nelegálnej migrácie, ktorú iniciovala strana Smer - sociálna demokracia.

Ochrana hraníc a prehodnotenie postupu úradov

„Štefan Hamran nech sa prestane pretŕčať na tlačových konferenciách v jeho bielej košeli, ale nech si oblečie uniformu policajného prezidenta a policajta tak, ako to robia aj všetci jeho podriadení, ktorí musia v tých nízkych počtoch ako-tak ešte ratovať tú situáciu na juhu Slovenska, a nech ide priamo do terénu a nech priamo tam riadi túto zložitú situáciu, a nie sa pretŕča na tlačových konferenciách a rozpráva bludy, ktorým naozaj už nikto neverí," kritizuje Pellegrini policajného prezidenta Hamrana.

Apeluje na neho, aby začal situáciu riešiť. Myslí si tiež, že je potrebné povolať armádu SR aby pomáhala s ochranou hraníc, odvoláva sa na situáciu počas pandémie, keď vojaci asistovali.

Obmedzenie migrantov na slobode

Bývalá ministerka vnútra a podpredsedníčka Hlasu Denisa Saková doplnila, že treba nelegálnych migrantov obmedziť na slobode, argumentovala tým, že to umožňuje zákon o pobyte cudzincov.

Saková poukázala aj na readmisné dohody a návratovú politiku, považuje za potrebné využiť všetky diplomatické nástroje, ktoré máme k dispozícii, aby sme návratovú politiku zefektívnili. Bývalá ministerka v rámci riešení situácie s nelegálnou migráciou pripomenula možnosť kompenzačných opatrení.

„Kompenzačné opatrenia sú náhradné opatrenia oproti drastickému zatváraniu hraníc," vysvetľuje Saková a dodáva, že ide o opatrenia, ktoré sa realizujú v blízkosti vnútroštátneho priestoru a hraníc.


Doplnila, že máme i plán viaclíniových kontrol, ktorý zahŕňa i ďalšie útvary PZ. Saková je toho názoru, že ak by sa so všetkými opatreniami začalo už na jar tohto roku, mohli sme dosiahnuť odstrašujúci efekt pre všetkých prevádzačov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie