• Dnes je: Utorok 25. júna 2024 meniny má Tadeáš

Neexistuje lepší spôsob ako udržať Slovensko v bezpečí, NATO podľa Káčera funguje ako poistka

Neexistuje lepší spôsob ako udržať Slovensko v bezpečí, NATO podľa Káčera funguje ako poistka

Minister považuje členstvo v najväčšej a najsilnejšej vojensko-politickej aliancii za jedno z najdôležitejších rozhodnutí modernej histórie Slovenska.

29.3.2023 (SITA.sk) - Členstvo Slovenska v NATO nebolo nikdy dôležitejšie. Aliancia je zárukou obrany našej krajiny a bezpečnosti občanov, o ktorej nemusíme pochybovať. Povedal to poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer pri príležitosti 19-ročného členstva Slovenska v NATO.

Káčer považuje členstvo v najväčšej a najsilnejšej vojensko-politickej aliancii za jedno z najdôležitejších rozhodnutí modernej histórie Slovenska. Informuje o tom v tlačovej správe Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

Základ pre zachovanie našej slobody

„Na pozadí ruskej vojny proti Ukrajine sa viac ako kedykoľvek predtým ukazuje dejinný význam nášho vstupu do NATO. Je to základ pre zachovanie našej slobody, bezpečnosti či stability a tiež predpoklad ekonomického rozvoja a prosperity,“ skonštatoval šéf slovenskej diplomacie, podľa ktorého skupina 30 vyspelých a demokratických krajín ochotných vzájomne sa brániť je silou, o ktorej sa nedá pochybovať.

Neexistuje lepší ani efektívnejší spôsob, ako Slovensko udržať v bezpečí. Význam členstva v Aliancii podľa Káčera pochopíme lepšie, keď si vypočujeme volanie Ukrajincov po bezpečnostných zárukách a keď sa zamyslíme nad bezprecedentnými rozhodnutiami Fínska a Švédska vzdať sa doterajšej neutrality.

NATO funguje ako poistka

Severoatlantická aliancia ihneď po vypuknutí ruskej agresie potvrdila svoj význam a funguje ako poistka. Členstvo v NATO poskytuje Slovensku a ďalším spojencom záruky v podobe článku 5 Severoatlantickej zmluvy o kolektívnej obrane.

„Vytvorenie štyroch nových mnohonárodných obranných bojových skupín NATO pomohlo zmierniť obavy štátov na východnom krídle Aliancie, v blízkosti ruskej vojny proti Ukrajine,“ dodal Káčer a pripomenul, že slovenskí vojaci v Pobaltí pomáhajú chrániť občanov iného štátu Aliancie.

NATO je podľa neho dnes jednotnejšie ako kedykoľvek predtým a pripravené odstrašiť akéhokoľvek agresora, zaistiť ochranu svojich občanov a kolektívnu obranu každého centimetra územia spojencov. Slovenská republika je zodpovedným, predvídateľným a rešpektovaným spojencom, pripraveným plniť svoje záväzky vyplývajúce z členstva v Severoatlantickej aliancii.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie