• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

Nedeľňajší zjazd ovládli Talianky, Vlhová sa neumiestnila v prvej dvadsiatke

Nedeľňajší zjazd ovládli Talianky, Vlhová sa neumiestnila v prvej dvadsiatke

Taliansku reprezentantku Sofiu Goggiovú delí už len malý krok od toho, aby tretíkrát bez prerušenia získala malý krištáľový glóbus za zjazd.

26.2.2023 (SITA.sk) - Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová si v nedeľu pripísala prvé body do tohtosezónneho hodnotenia zjazdu vo Svetovom pohári 2022/2023. Dvadsaťsedemročná Liptáčka obsadila v švajčiarskej Crans Montane 22. priečku a pripísala si 9 bodov. Pre Vlhovú to bol len druhý štart v zjazde v aktuálnom ročníku, v tom prvom v decembri 2022 vo švajčiarskom St. Moritzi preteky nedokončila.

Zjazd ovládli Talianky

Nedeľňajší zjazd, ktorý bol náhradou za zrušený zo soboty, ovládli Talianky. Triumfovala Sofia Goggiová s náskokom 15 stotín sekundy pre Federicou Brignoneovou, na pódium sa premiérovo v kariére dostala aj Francúzka Laura Gaucheová (+0,41 s).

Za 30-ročnou Goggiovou zaostala Vlhová o 1,65 sekundy. Talianka dosiahla 22. víťazstvo v pretekoch SP, sedemnáste v zjazde.

Goggiová si upevnila post líderky

Triumfom a ziskom 100 bodov si Goggiová upevnila post líderky hodnotenia disciplíny a je na najlepšej ceste opäť získať malý krištáľový glóbus. Poradie zjazdu ovládla v predchádzajúcich dvoch sezónach a aktuálne vedie o 179 bodov pred Slovinkou Ilkou Štuhecovou, ktorá v nedeľu obsadila 9. miesto. V tomto ročníku sú na programe už len dva zjazdy SP - v sobotu 4. marca v nórskom Kvitfjelli a v stredu 15. marca v andorrskom Soldeu.

V celkovom poradí seriálu je na čele neohrozene Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá v Crans Montane neštartovala. Nazbierala zatiaľ 1697 bodov a má ich na svojom konte o 722 viac ako Petra Vlhová. Tretia je priebežne Švajčiarka Lara Gutová Behramiová, ktorá v nedeľu obsadila 13. stupienok a za Slovenkou je o 49 bodov.

V Crans Montane sa mal zjazd konať v sobotu a v nedeľu mali pretekárky absolvovať super-G. V sobotu však hmla spôsobila odklad zjazdu a jeho presun na nedeľu, organizátori tak zrušili superobrovský slalom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie