• Dnes je: Štvrtok 11. augusta 2022 meniny má Zuzana

Neďaleko Starej Turej došlo k tragickej dopravnej nehode, vinník raneným nepomohol a z miesta činu ušiel

Neďaleko Starej Turej došlo k tragickej dopravnej nehode, vinník raneným nepomohol a z miesta činu ušiel

Policajti vodiča vozidla Seatu Leon zadržali v rekordne krátkom čase v obci Lubina.

3.7.2022 (Webnoviny.sk) - Život jednej osoby a troch zranených si vyžiadala dopravná nehoda, ku ktorej došlo v sobotu (2. júla) krátko pred 20:30 na ceste ll/581 medzi Bzincami pod Javorinou a Starou Turou v okrese Nové mesto nad Váhom.

Ako informuje na sociálnej sieti trenčianska polícia, na základe doterajších zistení vodič osobného auta Seat Leon išiel v smere od Starej Turej na Nové Mesto nad Váhom.

Vinník z miesta nehody ušiel

Z doposiaľ presne nezistených príčin pravdepodobne prešiel na rovnom úseku cesty do protismeru, kde v tom čase prechádzal 41-ročný vodič na vozidle Kia Ceed. Po následnej zrážke vodič Seatu Leon na mieste nezotrval, neposkytol potrebnú pomoc zraneným osobám a z miesta nehody ušiel.

„Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru z Nového Mesta nad Váhom vodiča vozidla Seatu Leon v rekordne krátkom čase - 20 minút po nehode zadržali v obci Lubina. Následne s ním bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Zároveň bol vodičovi nariadený odber krvi a biologického materiálu na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok," uvádza polícia. Vodič auta KIA Ceed utrpel pri dopravnej nehode podľa polície smrteľné zranenia a tri osoby sa zranili ľahko.

Už padli prvé obvinenia

Vyšetrovateľ v tejto súvislosti vzniesol 34-ročnému vodičovi vozidla Seat Leon obvinenie pre prečin usmrtenia v súbehu s prečinom neposkytnutia pomoci.

„Zároveň, po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov, spracuje podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Obvinený si počká na rozhodnutie o väzbe v cele policajného zaistenia," uviedla polícia. Dodala, že v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.

Viac k téme: Tragická dopravná nehoda, Trestné stíhanie


Najčítanejšia najnovšia správa

Cestovný ruch po pandémii ožíva a na Slovensko sa vracajú zahraniční turisti, medzi TOP destinácie patrí Bratislavský kraj

cestovny ruch po pandemii oziva a na slovensko sa vracaju zahranicni turisti medzi top destinacie patri bratislavsky kraj

Služby ubytovania v zariadeniach cestovného ruchu využilo v júni tohto roka 491-tisíc hostí. V medziročnom porovnaní mali hotely a ostatné ubytovacie zariadenia o 71 % viac návštevníkov.

Väčšinu návštevníkov tvorili Slováci

Bolo to však stále takmer o pätinu menej ako v rovnakom mesiaci pred pandémiou v roku 2019. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach v júni 1,2 milióna nocí, priemerná dĺžka pobytu bola 2,5 noci. Informoval o tom vo štvrtok Štatistický úrad SR.

Takmer 70 % návštevníkov tvorili domáci hostia, v hoteloch a penziónoch ich bolo v júni ubytovaných 334-tisíc, išlo o 1,4-násobný medziročný nárast.

V porovnaní s predkovidovým júnom 2019 chýbala už len necelá desatina domácich návštevníkov. Ich počet v ubytovacích zariadeniach už prekonal júnové hodnoty z rokov 2017 a 2018. V porovnaní s júnom 2019 bolo v hoteloch a penziónoch o 9 % menej Slovákov a o tretinu menej cudzincov.

Návrat zahraničnej klientely

Aj v júni pokračoval postupný návrat zahraničnej klientely, medziročne vzrástla 3,3-násobne a ubytovacie zariadenia navštívilo 157-tisíc cudzincov.


Vyšplhali sa tak na dvojtretinovú návštevnosť v porovnaní s júnom 2019. Stúpol tak aj podiel cudzincov na celkovom počte hostí.

Kým v prvých dvoch rokoch pandémie mali návštevníci zo zahraničia podiel na návštevnosti približne 17 %, v júni tohto roka už 32 %. V júni 2019 predstavovali až 40 % celkovej návštevnosti.

Najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji


Medziročný rast návštevnosti sa prejavil vo všetkých krajoch. Najviac hostí sa v júni ubytovalo v Bratislavskom kraji, a to 113-tisíc osôb, z toho viac ako polovicu tvorili zahraniční návštevníci.


Nasledovali Žilinský a Prešovský kraj, ktoré oproti Bratislavskému kraju mali iba štvrtinový podiel zahraničných návštevníkov. Spolu tieto tri kraje vytvorili 60 % celkovej návštevnosti, najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji.

V prvom polroku tohto roka sa ubytovalo v zariadeniach cestovného ruchu 1,9 milióna návštevníkov. V porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019 chýbala necelá tretina návštevníkov.


V prvom polroku využilo služby ubytovania 589-tisíc cudzincov, v roku 2019 ich bolo takmer dvojnásobne viac, teda 1,1 milióna.


Pri domácich návštevníkoch bol pokles návštevnosti o necelú štvrtinu oproti roku 2019, od začiatku roka využilo služby ubytovania 1,3 milióna domácich hostí. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach takmer 5 miliónov nocí, v roku 2019 to bolo 7,6 milióna nocí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie