• Dnes je: Pondelok 15. augusta 2022 meniny má Marcela

Neďaleko chorvátskeho ostrova Pašman ulovili smrteľne jedovatú rybu, mohla by vás aj uhryznúť (foto)

Neďaleko chorvátskeho ostrova Pašman ulovili smrteľne jedovatú rybu, mohla by vás aj uhryznúť (foto)

V Chorvátsku, ktoré je obľúbeným miestom slovenských dovolenkárov, je to jeden z prvých zdokumentovaných prípadov.

10.2.2022 (Webnoviny.sk) - V blízkosti chorvátskeho ostrova Pašman neďaleko Zadaru ulovili extrémne jedovatú rybu - štvorzubca striebropasého. Referuje o tom web Slobodna Dalmacija s odvolaním sa na splitský Inštitút pre oceánografiu a rybolov (IZOR).

Tento štvorzubec produkuje jed tetrodotoxín, ktorý môže človeku v dôsledku konzumácie spôsobiť vážne zdravotné problémy, niekedy až smrť.

„Pri prípadnom ulovení s ním zaobchádzajte opatrene a pokiaľ je to možné, vyhnite sa priamemu kontaktu,“ varoval IZOR prostredníctvom Facebooku. Taktiež dodal, že ryba má veľmi silnú čeľusť s ostrými zubami, takže okrem jedu môže človeka zraniť aj uhryznutím.

Štvorzubce sa bežne vyskytujú v Indickom a Tichom oceáne. V ostatných rokoch však cez Suezský prieplav prenikajú i do východného Stredomoria. Občas sa s nimi stretávajú rybári z Izraela, Cypru a Grécka.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie