• Dnes je: Piatok 01. decembra 2023 meniny má Edmund

Nečinnosť vlády spôsobila, že ľudia čakajú na výkony dlhé mesiace. Analytik zhodnotil stav slovenského zdravotníctva

Nečinnosť vlády spôsobila, že ľudia čakajú na výkony dlhé mesiace. Analytik zhodnotil stav slovenského zdravotníctva

Na Slovensku podľa Dvořáka chýba jednotná stratégia, nevieme, koľko potrebujeme študentov, personálu, v akých špecializáciách a kde.

Slovenské zdravotníctvo je v personálnej kríze. Vláda buď nerobí nič, alebo pod tlakom prijíma skratkovité riešenia zvyšovania počtu študentov a platov bez dlhodobej stratégie.

V tlačovej správe to uviedol expert na zdravotníctvo Progresívneho Slovenska (PS) Oskar Dvořák.

Rozpočet dorovnali až pred kolapsom

„Vláda najprv zakázala rezidentom zamestnať sa priamo v ambulanciách, čo priamo ohrozuje počty nových lekárov a lekárok, a potom pri navyšovaní platov lekárov a platieb pre nemocnice na ambulancie zabudla,“ upozorňuje.

Rozpočet im podľa Dvořáka vláda nakoniec dorovnávala doslova pred kolapsom. Tvrdí, že najnovšie sa vraj pre financie okresal rezidentský program, ktorý vychováva nových ambulantných lekárov a lekárky. Tento chaos v riadení ľudských zdrojov sa podľa experta PS musí skončiť.

Dôsledky chaosu je vidieť aj dnes

„Jeho dôsledky sme videli už počas pandémie a aj dnes, keď sa ľudia nevedia dostať do ambulancie, alebo čakajú na výkony dlhé mesiace,“ uviedol.


Na Slovensku podľa Dvořáka chýba jednotná stratégia, nevieme, koľko potrebujeme študentov, personálu, v akých špecializáciách a kde.

„Keď tieto informácie štát bude mať, musí mať takisto právomoci ich ovplyvňovať,“ myslí si Dvořák. Podľa PS by sa tiež mali posilniť všeobecní lekári, motivácia ku zefektívneniu pracovných metód a posun ku ich digitalizácii a automatizácii.


„Všeobecné ambulancie by mali byť chrbticou zdravotného systému, aby mohli robiť prevenciu a záchyt chorôb v ranných štádiách,“ dodal Dvořák.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie