• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Nechali ste sa oklamať, citrónovú vodu pijete úplne zbytočne. Rozčuľuje sa odborník na výživu Bukovský

Nechali ste sa oklamať, citrónovú vodu pijete úplne zbytočne. Rozčuľuje sa odborník na výživu Bukovský

Odborník na zdravú výživu Igor Bukovský ( 50) svojím tvrdením mnohých iste zaskočí. Je totiž presvedčený, že ľudia, ktorí ráno pijú vodu s citrónom , to robia márne. Prečo?

Tí, ktorí sa snažia schudnúť, určite poznajú rady, že by ráno mali vypiť citrónovú vodu. Vraj to okrem iného pomáha aj zhodiť pár kilogramov.

„Citrónová voda a jej účinky sa veľmi, veľmi preceňujú. Z mnohých dôvodov “ krútil pobúrene hlavou.“ Po prvé preto, že ak si vytlačíte šťavu z polovice citróna do pohára vlažnej vody, tak obsah vitamínu C je tam veľmi malý. Zhruba na úrovni 2 – 3 miligramov.

Pri dennej potrebe okolo 80 – 120 miligramov v tej odporúčanej dávke, je to veľmi málo. Čiže je to síce kyslé, ale vitamínu C je tam veľmi málo, „ povedal rozhorčene.

„To, že to je kyslé, tak to nerobí dobre ani vašej sliznici žalúdka, ráno nalačno, a to za predpokladu – povedzme, že máte chronickú gastritídu, čo má už takmer polovica dospelých ľudí. Nie je to dobré ani na sklovinu vašich zubov, pretože to odvápňuje, “ vysvetlil ďalej Bukovský, ktorý poukázal na to, že ľudia veria tomu, čo si tú dôveru až tak veľmi nezaslúži.


Podľa jeho názoru má rovnaký priaznivý účinok obyčajná čistá vlažná voda alebo zriedený bylinkový čaj.


„Toto je ilúzia. Toto je faloš. Toto žijete v klamstve. Nikdy nebolo preukázané, že by takáto kyslá citrónová voda zvyšovala metabolizmus, podporovala chudnutie, riešila obličky a všetky tieto fámy a mýty, “ zahlásil na záver odborník na výživu, ktorý svojím názorom mnohých nadšencov citrónov sklame.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie