• Dnes je: Utorok 09. marca 2021 meniny má Františka

Nebláznime, prosím, a buďme všetci mimoriadne opatrní, vyzýva Matovič na Facebooku

Nebláznime, prosím, a buďme všetci mimoriadne opatrní, vyzýva Matovič na Facebooku

Nebláznime, prosím! Buďme ľuďmi a pomôžme svojou zodpovednosťou a spolupatričnosťou tým najslabším, ktorí sa sami bez nás nevedia brániť.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) na sociálnej sieti Facebook vyzýva ľudí, aby nebláznili a pomohli svojou zodpovednosťou a spolupatričnosťou tým najslabším, ktorí sa sami bez nás nevedia brániť. Reagoval tak na rekordné číslo nových prípadov koronavírusu, keď ich prvýkrát máme nad tisíc za deň.

„Odložme na chvíľu boj za svoje, svoje a svoje… a začnime sa biť aspoň na čas spolu za spoločné. Áno, každý máme iný názor na čokoľvek, každý by sme to teraz určite robili lepšie… takééé prirodzené,“ napísal v statuse.

Matovič upozornil, že dnes je pre Slovensko vážna chvíľa.


„Hygienici, sestry a lekári s vypätím všetkých síl ledva zvládajú nápor, ktorý je už 30-krát väčší (podľa počtu pozitívnych) ako vo vlne prvej!!! … a starí rodičia, chronicky chorí ľudia či onkologickí pacienti žijú v strachu, lebo niekto iný v tejto chvíli považuje svoju (absolútnu) slobodu za väčšie právo ako právo slabšieho na zdravie a život,“ doplnil.


Premiér dodal, že máme na to, aby sme zvládli aj druhú vlnu pandémie a dáme to. Pripomenul aj tradičnú zásadu ROR – rúško, odstup, ruky.


1037 pozitívnych ľudí pri 9518 testoch

PROSÍM, BUĎME VŠETCI MIMORIADNE OPATRNÍ


Odložme na chvílu boj za svoje, svoje a svoje ... a začnime sa biť aspoň na čas spolu za spoločné. Áno, každý máme iný názor na čokoľvek, každý by sme to teraz určite robili lepšie ... takééé prirodzené.


Dnes je však pre Slovensko vážna chvíľa ... hygienici, sestry a lekári s vypätím všetkých síl ledva zvládajú nápor, ktorý je už 30krát väčší (podľa počtu pozitívnych) ako vo vlne prvej!!!


... a starí rodičia, chronicky chorí ľudia či onkologickí pacienti žijú v strachu, lebo niekto iný v tejto chvíli považuje svoju (absolútnu) slobodu za väčšie právo ako právo slabšieho na zdravie a život.


Nebláznime, prosím! Buďme ľuďmi a pomôžme svojou zodpovednosťou a spolupatričnosťou tým najslabším, ktorí sa sami bez nás nevedia brániť. Máme na to a #DámeTo??

ps. Rúško - Odstup - Ruky


Zdroj: FB Igor Matovic


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie