• Dnes je: Streda 18. mája 2022 meniny má Viola

Návrh zákona o štátnom nájomnom bývaní zrejme preložia na ďalšiu schôdzu, navrhne to poslanec Svrček

Návrh zákona o štátnom nájomnom bývaní zrejme preložia na ďalšiu schôdzu, navrhne to poslanec Svrček

Ako poslanec uviedol pre agentúru SITA, pripravuje sa aj pozmeňujúci návrh, ale ešte dolaďujú jeho obsah s ostatnými poslaneckými klubmi.

3.11.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanec Miloš Svrček (Sme rodina) chce navrhnúť opätovné presunutie návrhu zákona o podpore štátneho nájomného bývania na ďalšiu schôdzu Národnej rady SR.

„Mal by byť predložený aj pozmeňovák, ale ešte sa dolaďuje obsah s ostatnými poslaneckými klubmi,“ uviedol v stredu Svrček pre agentúru SITA bez ďalších detailov.

Výhrady a kritika voči návrhu zákona

Parlament mal návrh zákona o podpore štátneho nájomného bývania, ktorý je jednou z priorít hnutia Sme rodina, prerokovať na aktuálnej schôdzi v druhom čítaní. Na túto schôdzu bol návrh zákona už preložený zo septembrovej schôdze.

K obsahu návrhu zákona mali viaceré výhrady koaliční partneri, najmä strana Sloboda a Solidarita. Kritizovali ho aj Ministerstvo financií SR či Rada pre rozpočtovú zodpovednosť a Združenie miest a obcí Slovenska.

Cieľom je podporiť výstavbu nájomných bytov

Cieľom navrhovaného zákona je podporiť výstavbu štátom podporovaného nájomného bývania s regulovanou výškou nájomného a zárukou dlhodobého bývania. Zámerom je riešiť aktuálny problém bývania na Slovensku, a to fyzickú a cenovú dostupnosť bývania pre široké skupiny obyvateľstva. Materiál predložil v parlamente poslanec Miloš Svrček.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie