• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

NASA získala nové informácie o sonde Voyager 2, prerušenie kontaktu zavinil nesprávne zadaný príkaz

NASA získala nové informácie o sonde Voyager 2, prerušenie kontaktu zavinil nesprávne zadaný príkaz

Sonda Voyager 2 je v medzihviezdnom priestore vzdialená miliardy kilometrov.

1.8.2023 (SITA.sk) - Po dňoch ticha sa americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) konečne dozvedel o sonde Voyager 2 v medzihviezdnom priestore vzdialenom miliardy kilometrov. Letové riadiace jednotky pred takmer dvoma týždňami omylom vyslali nesprávny príkaz, ktorý odklonil anténu kozmickej lode od Zeme a prerušil kontakt.

Sieť NASA Deep Space Network, obrie rádiové antény po celom svete, zachytila „signál srdcového tepu“, čo znamená, že 46-ročná sonda je „nažive a funguje“, uviedla projektová manažérka Suzanne Doddová v utorok prostredníctvom e-mailu.

Voyager 2 vystrelil do vesmíru v roku 1977 spolu so svojím identickým dvojčaťom Voyager 1, aby preskúmal vzdialené planéty. Voyager 1, ktorý stále komunikuje a funguje dobre, je momentálne 24 miliárd kilometrov od Zeme, čo z neho robí najvzdialenejšiu kozmickú loď.

Voyager 2 sleduje svoje dvojča v medzihviezdnom priestore vo vzdialenosti viac ako 19 miliárd kilometrov od Zeme. Pri takejto vzdialenosti jednosmerný signál trvá viac ako 18 hodín.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie