• Dnes je: Utorok 26. januára 2021 meniny má Tamara

Národný onkologický ústav sprísňuje bezpečnostné opatrenia, počet infikovaných zdravotníkov rastie

Národný onkologický ústav sprísňuje bezpečnostné opatrenia, počet infikovaných zdravotníkov rastie

Naďalej poskytujeme zdravotnú starostlivosť a plánované obmedzenia sú prechodné.

Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave má zvýšený počet zdravotníkov nakazených koronavírusom.

Z celkového počtu viac ako 900 zamestnancov bolo počas uplynulých dní na COVID-19 pozitívne testovaných 51 z nich, čo predstavuje 6 percent a ide o vysoký nárast.

Krízový štáb, ktorý v NOÚ zasadal, preto prijal nevyhnutné opatrenia. Tie sa dotknú nielen zamestnancov, ale aj pacientov. Informovala o tom špecialistka pre styk s verejnosťou NOÚ Patrícia Kubicová.

Termíny kontrol odporúčajú preložiť

Dočasné obmedzenia sa okrem iného týkajú príjmu pacientov a plánovaných operácií. „Tento týždeň otvárame ďalšie COVID oddelenie, pre pacientov bude v jednom z našich pavilónov pripravené aj odberové miesto, kde sa budú môcť otestovať antigénovými testami,“ uviedol generálny riaditeľ NOÚ Tomáš Alscher.


Mení sa aj režim v ambulantných vyšetreniach pacientov. Ak si to zdravotný stav pacienta nevyžaduje, teda nedostáva chemoterapiu, rádioterapiu, resp. inú liečbu, je lepšie, ak svojho lekára kontaktuje telefonicky a dohodne si iný termín kontroly a observácie.

Pacientov o zmenách informujú

„Rovnako bude prísne kontrolovaný vstup do jednotlivých budov, keďže pacienti a ich príbuzní nedodržiavali opatrenia týkajúce sa sprevádzania,“ uviedla Kubicová s tým, že doprovod je možné využiť len v prípade imobilnej či invalidnej osoby, a to maximálne v počte jedna osoba na pacienta. Doplnila, že o všetkých zmenách budú pacienti informovaní telefonicky, prostredníctvom sociálnych sietí a webstránky NOÚ.


„Tieto opatrenia budú v praxi len nevyhnutný čas, pričom s kolegami veríme, že sa do normálnych koľají dokážeme dostať v čo najkratšom možnom čase. Naďalej poskytujeme zdravotnú starostlivosť a plánované obmedzenia sú prechodné, predbežne na sedem dní. Všetci, vrátane pacientov, však musíme byť maximálne zodpovední a dodržiavať všetky pravidlá,“ uzavrel Alscher.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie