• Dnes je: Streda 26. júna 2024 meniny má Adriána

Národný dopravca vypravil svoj najdlhší špeciálny vlak, z Bratislavy do Košíc viezol vzácny náklad

Národný dopravca vypravil svoj najdlhší špeciálny vlak, z Bratislavy do Košíc viezol vzácny náklad

ZSSK je oficiálnym dopravcom motoristickej akcie zameranej aj na prezentáciu domáceho cestovného ruchu.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vypravila v nedeľu z bratislavskej hlavnej stanice špeciálny autovlak naprieč Slovenskom.

Bol najdlhší v jej histórii, na ôsmich dvojpodlažných vozňoch viezol do Košíc takmer 80 historických automobilov.

Spolu s nimi v troch osobných vozňoch, vrátane jedného spoločenského, cestovalo 170 účastníkov a organizátorov motoristického podujatia veteránov 500 km slovenských zo 17 krajín.

ZSSK je oficiálnym dopravcom akcie

Vozidlá naložili vopred už v sobotu v areáli Múzea dopravy pri hlavnej stanici, mimoriadny vlak so vzácnym nákladom plánoval doraziť do metropoly slovenského východu v nedeľu popoludní po siedmich hodinách cesty.

ZSSK je oficiálnym dopravcom motoristickej akcie zameranej aj na prezentáciu domáceho cestovného ruchu. „Železničná spoločnosť Slovensko opäť podporuje rýchlostné preteky s bohatou históriou,“ potvrdil generálny riaditeľ ZSSK Peter Helexa s tým, že tento rok sú na začiatku prepojené s najväčšou železničiarskou udalosťou roka, Rušňoparádou.

Historické vozidlá od pondelka do piatka prejdú z východu na západ Slovenska cez viaceré turisticky významné mestá a lokality.

Trasa rely prepojí Košice s Bratislavou

Aj preto túto akciu podporuje národná organizácia pre cestovný ruch Slovakia Travel, ale aj Ministerstvo dopravy SR, mestá a kraje, kde sa historické autá na svojej ceste zastavia. Tohtoročné legendárne preteky podporuje Medzinárodná federácia starých vozidiel (FIVA), združujúca majiteľov a nadšencov historických áut.

„Slovensko dostane na jeden týždeň príležitosť ukázať pretekárom zo 17 krajín sveta nielen zaujímavé národné a technické pamiatky, ale aj prírodné krásy našej krajiny. Trasa rely prepojí Košice s Bratislavou cez majestátne Tatry a rozprávkové Bojnice,“ priblížil hovorca ZSSK Dominik Drevický.

ZSSK v rámci pravidelnej osobnej dopravy zaraďuje k vybraným diaľkovým vlakom aj vozne na prepravu automobilov. Môžu ju využiť cestujúci nočnými rýchlikmi Zemplín medzi Bratislavou a Košicami aj Slovakia z Košíc a Popradu do Prahy a späť.

Autovozeň je opäť súčasťou aj sezónneho vlaku z Bratislavy do chorvátskeho Splitu, ktorý jazdí od začiatku mája do začiatku októbra. Na cestu k Jadranu pre výluku na rakúskych železniciach možno osobné autá či motocykle naložiť až vo Viedni.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie