• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Národná kriminálna agentúra vykonala protidrogovú akciu a zadržala osem podozrivých, jeden je lekárom

Národná kriminálna agentúra vykonala protidrogovú akciu a zadržala osem podozrivých, jeden je lekárom

Policajti NAKA počas akcie vykonali aj šesť domových prehliadok a sedem prehliadok iných priestorov a pozemkov.

31.3.2022 (Webnoviny.sk) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) v stredu 30. marca v ranných hodinách počas protidrogovej akcie s krycím názvom Holanďan zadržala osem podozrivých osôb. Akcia prebehla na viacerých miestach Banskobystrického a Trenčianskeho kraja.

Hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka doplnil, že po zaisťovacích a vyplývajúcich procesných úkonoch bola jedna zo zadržaných osôb prepustená na slobodu.

Medzi obvinenými je aj psychiater

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie voči zvyšným siedmim osobám za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nim spáchaný formou spolupáchateľstva.

„Jedna z obvinených osôb je aj lekár so špecializáciou v odbore psychiatria. Aktuálne v danej veci prebiehajú procesné úkony s obvinenými osobami,“ priblížil Slivka.

Metamfetamín, pervitín a marihuana

Policajti NAKA počas akcie vykonali aj šesť domových prehliadok a sedem prehliadok iných priestorov a pozemkov, pri ktorých zaistili omamné a psychotropné látky, konkrétne metamfetamín, teda pervitín a marihuanu.

Počas prehliadok zaistila NAKA aj rôzne zariadenia a prípravky na výrobu drog, ale aj prekurzory a chemikálie používané k ich výrobe.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie