• Dnes je: Sobota 21. júla 2018 meniny má Daniel

Národná banka upozorňuje na Poštovú spoločnosť, ktorá nemá oprávnenie na výkon činnosti

Národná banka upozorňuje na Poštovú spoločnosť, ktorá nemá oprávnenie na výkon činnosti

Poštová spoločnosť nemá od centrálnej banky oprávnenie na výkon činnosti v oblasti finančného trhu.

BRATISLAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) - Národná banka Slovenska (NBS) upozorňuje, že bratislavská firma Poštová spoločnosť s.r.o. nemá od nej oprávnenie na výkon činnosti v oblasti finančného trhu.

Centrálna banka taktiež upozornila, že uvedená spoločnosť ani nepodlieha dohľadu NBS. Informovala o tom centrálna banka na svojej internetovej stránke.

Spoločnosť nie je prepojená s Poštovou bankou

Ako v reakcii na stanovisko NBS uviedla hovorkyňa Poštovej banky Lýdia Žáčková, Poštová banka nie je so spomínanou spoločnosťou nijakým spôsobom prepojená, či už obchodne alebo akcionársky a ani nijakým spôsobom s ňou nespolupracuje.


“Vzhľadom na predmetné stanovisko NBS odporúčame klientom, aby boli obozretní a vždy si skontrolovali, či pri ponúkaní finančných produktov komunikujú s bankou,“ dodala Žáčková.

Obchodovanie s nehnuteľnosťami

Poštová spoločnosť, podľa informácií zverejnených na jej internetovej stránke, bola založená za účelom investovania a obchodovania s nehnuteľnosťami v roku 2012. Od roku 2014 poskytuje doživotné užívanie nehnuteľnosti, tzv. doživotnú rentu.

Ako ďalej spoločnosť informuje na svojej internetovej stránke, cena za nehnuteľnosť je stanovená vždy individuálne, odvíja sa od typu nehnuteľnosti a od veku doživotného užívateľa.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie