• Dnes je: Utorok 18. januára 2022 meniny má Bohdana

Národná banka Slovenska varuje pred stránkou, láka na nákup digitálnej meny Európskej únie

Národná banka Slovenska varuje pred stránkou, láka na nákup digitálnej meny Európskej únie

eKrona nepodlieha dohľadu centrálnej banky ani jej nevydala žiadne povolenie, ktoré by ju oprávňovalo na činnosť, ktorá patrí do pôsobnosti banky.

Národná banka Slovenska (NBS) upozorňuje na internetovú stránku ekrona.com.

Podľa vyjadrení banky vyvoláva dojem, že cez ňu môžu záujemcovia nakúpiť oficiálnu digitálnu menu Európskej únie eKrona.

Európska únia však podľa centrálnej banky neschválila žiadnu oficiálnu digitálnu menu alebo kryptomenu pre krajiny Európskej únie.

Nevydali jej žiadne povolenie

„Informácie, ktoré sú uvádzané na tejto internetovej stránke, sú klamlivé a zavádzajúce,“ upozorňuje Národná banka Slovenska.


eKrona nepodlieha dohľadu centrálnej banky ani jej nevydala žiadne povolenie, ktoré by ju oprávňovalo na činnosť, ktorá patrí do pôsobnosti banky. Taktiež nie je zapísaná v žiadnom registri vedenom NBS.

Treba zvážiť riziká

NBS dlhodobo upozorňuje klientov na finančnom trhu, aby si v prípade záujmu o investovanie na finančných trhoch dôkladne zvážili, s ktorým subjektom vstúpia do zmluvného vzťahu a oprávnenie jednotlivých subjektov si preverovali na internetovej stránke NBS.


Národná banka odporúča dôkladne zvážiť všetky riziká, ktoré súvisia s danou investíciou, vrátane vlastných finančných možností, investičných preferencií a schopnosti zvládať prípadné straty.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie