• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Nárast cien potravín bude riešiť aj nová vláda, Ódor zadal ministrovi konkrétne úlohy

Nárast cien potravín bude riešiť aj nová vláda, Ódor zadal ministrovi konkrétne úlohy

Minister pôdohospodárstva Jozef Bíreš a premiér Ľudovít Ódor.

Nová vláda sa bude venovať téme nárastu cien potravín, preto ako prvé ministerstvo navštívil premiér Ľudovít Ódor práve rezort pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a zadal mu konkrétne úlohy.

Ako zdôraznil Ódor vo svojom vystúpení v Národnej rade SR, v tejto oblasti je zástancom adresnej pomoci pre tých, ktorí to najviac potrebujú.

„Pán minister to navrhol riešiť od toho, ako vypestujeme nejakú komoditu až po predajnú cenu. Plánuje rokovať aj s dodávateľsko-odberateľskými reťazcami,“ dodal. Poukázal na to, že skúsenosti z iných krajín ukazujú, že niektoré opatrenia na boj s vysokými cenami potravín nemajú želaný efekt. Ako príklad uviedol Maďarsko, kde zastropovali ceny potravín, no inflácia tam dosahuje ešte vyššie hodnoty ako na Slovensku.

„Ak niekto počíta so znižovaním nepriamych daní, tak tie sme znižovali od januára s veľmi diskutabilným efektom pre konečné ceny pre spotrebiteľov. Celá tá pomoc v podobe zníženej dane z pridanej hodnoty išla skôr do podnikateľského sektora, nie pre ľudí,“ povedal Ódor.


V súčasnej ťažkej situácii je podľa neho dôležité, aby sa neprijímali nepremyslené návrhy, ktoré by ešte viac zvýšili deficit štátneho rozpočtu. Dobrou správou podľa neho je, že inflácia sa spomaľuje a ceny na komoditných trhoch sú oveľa nižšie ako v minulosti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie