• Dnes je: Štvrtok 20. januára 2022 meniny má Dalibor

Naparovacia žehlička alebo parný generátor? Tu je odpoveď

Naparovacia žehlička alebo parný generátor? Tu je odpoveď

Neviete sa rozhodnúť, či kúpiť do domácnosti naparovaciu žehličku alebo by bol lepší parný generátor? Aký je vlastne medzi nimi rozdiel a čo vám viac uľahčí žehlenie? Všetky odpovede nájdete v tomto článku.

Žehlenie. Najmenej obľúbená domáca práca. Väčšinou ho odkladáte tak dlho až vás kopa vypranej bielizne začína prerastať.

Naozaj sa to nedá urobiť inak? Začnite pekne od začiatku a pozrite sa na žehličku, s ktorou žehlíte. Bolí vás ruka len si na ňu spomeniete a pamätá si ju ešte vaša babka? Tak presne tam bude ten problém.

Ak chcete žehliť efektívne a zároveň nestráviť pri žehliacej doske celé hodiny, zaobstarajte si kvalitnú naparovaciu žehličku alebo populárny parný generátor.

Naparovacia žehlička alebo parný generátor?

...to je otázka. Nekladie si ju však Hamlet, ale každý, kto pravidelne žehlí. A kto pravidelne žehlí strávi pri žehliacej doske veľmi veľa času. Času, ktorý by ste mohli využiť oveľa lepšie. Práve typ žehličky vám môže pomôcť žehliť efektívnejšie, rýchlejšie a zároveň s dokonalým výsledkom.


Záleží len od vašich potrieb, či zvolíte naparovaciu žehličku alebo parný generátor. Hoci oba elektrospotrebiče využívajú na žehlenie paru, sú medzi nimi isté rozdiely. Tie najdôležitejšie sme pre vás zhrnuli v praktických bodoch. Možno vám pomôžu vybrať si ideálneho pomocníka, s ktorým vám pôjde žehlenie ako po masle.

Nežehlite, naparujte

Žehleniu bez pomoci vodnej pary už dávno odzvonilo. Spomínate si ešte ako ste sa pokúšali vyrovnať pokrčené blúzky, košele či nohavice pomocou vlhkej utierky a obyčajnej žehličky. Naparovacia žehlička alebo parný generátor vám žehlenie nielen uľahčia, ale predovšetkým urýchlia. Horúca para, ktorá z nich vychádza preniká do materiálu oveľa rýchlejšie, rozširuje a uvoľňuje textilné vlákna, čo výrazne zlepšuje proces žehlenia. Jedným ťahom a bez námahy tak vyžehlíte aj záhyby, s ktorými by ste sa s bežnou žehličkou trápili aj niekoľko minút.


Všetky naparovacie žehličky Braun majú vysoký parný výkon, ktorý rýchlo zbaví oblečenie akéhokoľvek pokrčenia. Parný generátor je navyše vybavený technológiou DoubleSteam, ktorý vyvíja až dvojnásobné množstvo pary ako naparovacia žehlička, vďaka čomu ušetríte pri žehlení až polovicu času. Ak ste zvyčajne žehlili raz týždenne dve hodiny, s parným generátorom Braun to zvládnete za hodinu.

Okrem úspory času, je vysoký parný tlak a extra vysoký parný ráz vhodný aj na vertikálne žehlenie. Ak sa vám nechce neustále vyťahovať žehliacu dosku kvôli pár kúskom oblečenia, alebo potrebujete oblečenie len osviežiť, bez námahy vyžehlíte vašu blúzku či košeľu aj zavesené na vešiaku.


Záver: Parný generátor má oveľa vyšší parný tlak, takže s ním môžete žehliť aj najnáročnejšie materiály a aj vertikálne.

Už žiadne dopĺňanie vody navyše

Rozdiel medzi naparovacou žehličkou a parným generátorom je rozdiel aj v tom, aký komfort vám pri žehlení ponúkajú. Pri žehlení parným generátorom manipulujete len so žehličkou. So zásobníkom vody je prepojená hadičkou, ktorá do nej vháňa horúcu paru. V prípade naparovacej žehličky, je nádobka na vodu súčasťou žehličky. Tá je tým pádom ťažšia, takže vás už po chvíli môže bolieť ruka. Nádržka môže mať objem až 350ml plus váha samotnej žehličky a stane sa, že žehlíte s dvojkilovým závažím. Pri väčšom množstve bielizne musíte navyše vodu často dopĺňať.


Parný generátor Braun má objem nádržky na vodu až 2l, takže ľahko vyžehlíte plný kôš oblečenia bez prerušenie. Samotná žehlička je ľahká a kompaktná, takže vás nebude bolieť ruka. Výhodou je, že naparovacie žehličky aj parné generátory od Braun majú unikátnu 3D FreeGlide žehliacu plochu, vďaka ktorej je žehlenie jednoduchšie a rýchlejšie. Plocha žehličky je zahnutá smerom hore, čo umožňuje kĺzanie všetkými smermi a po všetkých povrchoch. Áno, aj smerom dozadu a cez gombíky alebo vrecká a dokonca zipsy. Pričom vaše oblečenie ani žehliaca plocha nebudú nijako poškodené. Tu teda žiadny kompromis robiť nemusíte.


Záver: Do parného generátora nemusíte dopĺňať vodu tak často, takže žehlíte bez prerušovania a zbytočného závažia.

Na veľkosti záleží

Pri výbere sa vždy zamerajte aj na veľkosť. Napriek tomu, že žehlička parného generátora je ľahšia ako klasická naparovacia žehlička, nezabudnite, že k nej patrí parná stanica, ktorá predsa len zaberie o niečo viac miesta. Ak teda hľadáte kompaktného pomocníka, ktorý je nenáročný na skladovanie, zvoľte naparovaciu žehličku.


Ak však chcete všetky výhody parného generátora a zároveň ideálnu veľkosť pomocníka do domácnosti, zvoľte parný generátor Braun CareStyle Compact. Ušetríte s ním nielen polovicu vášho času na žehlenie, ale aj polovicu miesta. Kompaktný dizajn umožňuje jednoduché a pohodlné prenášanie a skladovanie. Zaberie o polovicu menej miesta ako bežné parné generátory a to najmä vďaka kruhovej parnej stanici.


Záver: Parný generátor nemusí byť len veľká krabica, ktorá vám zaberie veľa miesta. Ak si zvolíte správny typ, získate skvelého pomocníka v kompaktnom balení.

Vyberte si podľa svojho gusta

So značkou Braun neurobíte chybu ani pri jednom zariadení, ktoré vám pomôže dokonale vyžehliť vaše oblečenie. Vďaka najnovšej inteligentnej technológii iCare, ktorá dokáže automaticky prispôsobiť teplotu typu materiálu už nemusíte počas žehlenia neustále prestavovať teplotu. Naparovacia žehlička aj parný generátor dokážu vyžehliť jemnú hodvábnu blúzku, automaticky prepnúť na náročný ľan a vzápätí na bavlnené oblečenie vašich detí bez toho aby sa vaše oblečenie poškodilo alebo inak znehodnotilo. Parný generátor vám navyše v režime ECO, určenom na jemné látky, dokáže počas žehlenia ušetriť až 30% elektrickej energie.


Prezrite si tabuľku a vyberte si, ktoré zariadenie by bolo pre vás najvhodnejšie.


Naparovacia žehličkaParný generátor
- žehlíte len sporadicky, pár kusov oblečenia- žehlíte často, väčšie množstvo oblečenia
- žehlíte jednoduché materiály- žehlíte materiály náročnejšie na starostlivosť (hodváb), veľké plochy (posteľné obliečky), náročné na manipuláciu (obleky, závesy)

- chcete kompaktnú veľkosť žehličky- neprekážajú vám väčšie rozmery

- záleží vám na tichej prevádzke zaradenia- záleží vám na šetrení energie

- hľadáte perfektný pomer ceny a vysokej kvality- chcete stráviť pri žehlení o 50% menej časuPočasie