• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Nálepky z STK na čelnom skle áut viac nebudú, Sulíkovo ministerstvo to považovalo za zbytočnosť

Nálepky z STK na čelnom skle áut viac nebudú, Sulíkovo ministerstvo to považovalo za zbytočnosť

Na čelných sklách automobilov už nebudú nálepky zo staníc technickej kontroly.

Na základe novely zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke majitelia automobilov, ktoré prejdú po 1. júli STK, už nedostanú nové nálepky.

Nálepky zo staníc technickej kontroly (STK) na čelnom skle automobilov sú už minulosťou. Na odstránení tejto administratívnej povinnosti sa dohodli ministerstvo hospodárstva s ministerstvom dopravy, do ktorého kompetencie táto problematika spadá.

Návrh bol súčasťou prvého balíčka opatrení na znižovanie byrokracie pre podnikateľov, takzvaného Kilečka I.

Informovalo o tom ministerstvo hospodárstva s tým, že na základe novely zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke majitelia automobilov, ktoré prejdú po 1. júli STK, už nedostanú nové nálepky. Kartičky o absolvovaní emisnej aj technickej kontroly ostávajú, taktiež protokol so štandardnou dokumentáciou.

Vydávanie kontrolnej nálepky bolo nad rámec požiadaviek EÚ, zrušenie tejto povinnosti môže v konečnom dôsledku prispieť podľa rezortu hospodárstva k zrýchleniu celého procesu.

„Považovali sme túto povinnosť za úplne zbytočnú, keďže policajti pri kontrole automobilov si absolvovanie STK majú ako overiť,“ zdôraznil štátny tajomník rezortu hospodárstva Ján Oravec. Ako pripomenul, prvú stovku opatrení na uľahčenie života podnikateľom pripravilo ministerstvo hospodárstva v čase pandémie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie