• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

NAKA začala s rozsiahlym výsluchom kľúčového svedka proti Kollárovi aj Makóovi

NAKA začala s rozsiahlym výsluchom kľúčového svedka proti Kollárovi aj Makóovi

Obaja muži mali dostávať obrovské úplatky za krytie ilegálneho obchodu s cigaretami.

12.4.2021 (Webnoviny.sk) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) podľa informácií televízie Joj začína s rozsiahlym výsluchom kľúčového svedka proti Zoroslavovi Kollárovi, Ľudovítovi Makóovi a ďalším. Tí mali dostávať údajne „obrovské úplatky“ za krytie ilegálneho obchodu s cigaretami.

Voči svedkovi odložili vznesenie obvinenia

Informuje o tom spravodajský portál televízie Noviny.sk. Podľa televízie vyšetrovatelia NAKA vypočúvajú svedka, ktorému odložili dočasné vznesenie obvinenia pre jeho spoluprácu a priznávanie trestnej činnosti.

Svedok Michal J. mal spolu s ďalšími osobami uplácať vtedajšieho šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa a ďalšie osoby v súvislosti so zaistením nelegálnych cigariet a dvoch kamiónov príslušníkmi KÚFS.

Úplatky si delili podľa schémy

Za 30-tisíc eur chcel pre podsvetie získať spoluprácu s riaditeľom KÚFS Ľudovítom Makóom, ochranu pred daňovými kriminalistami pri bezproblémovej ilegálnej výrobe cigariet aj včasné varovania pred zásahmi príslušníkov KÚFS proti kšeftárom s cigaretami.

V prípade svedok vypovedá o pravidelných platbách za ochranu a vývoz ilegálnych cigariet na čierny trh. Mesačne malo ísť o 150-tisíc a 130-tisícové úplatky pre Ľudovíta Makóa a ďalších obvinených, ktorí si takto vyplácané úplatky za „ochranu“ pred zásahom daňových kriminalistov delili podľa stanovenej schémy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie