• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

NAKA vyšetruje predražené nákupy vo Vojenskom spravodajstve, podľa Hamrana zaistila dokumenty s utajenými skutočnosťami

NAKA vyšetruje predražené nákupy vo Vojenskom spravodajstve, podľa Hamrana zaistila dokumenty s utajenými skutočnosťami

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry vykonali päť domových prehliadok, štyri prehliadky iných priestorov a zadržali štyri osoby.

4.4.2023 (SITA.sk) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) vyšetruje podozrenie na predražené nákupy vo Vojenskom spravodajstve (VS). Informoval o tom v utorok policajný prezident Štefan Hamran na tlačovej konferencii po zasadnutí Brannobezpečnostného výboru Národnej rady SR.

NAKA začala trestné stíhanie vo veci pokračujúceho obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a legalizácie výnosu z trestnej činnosti. Dosiahnutá škoda predstavuje viac ako 22 miliónov eur.

Podnet prišiel aj z NKÚ

"Vyše 12 miliónov eur bolo zaistené vyšetrovateľom NAKA v rôznej podobe, či už na bankových účtoch, alebo v hotovosti v trezore," povedal Hamran.

Prípad sa týka obdobia rokov 2015 až 2020. Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry vykonali päť domových prehliadok, štyri prehliadky iných priestorov a zadržali štyri osoby. Prehliadky sa netýkali objektov rezortu obrany, ale priestorov nemenovanej spoločnosti.


Podľa Hamrana NAKA konala nielen na základe vlastného zistenia, ale aj na základe podnetov Najvyššieho kontrolného úradu, ktorý nebol schopný dokončiť kontrolu Vojenského spravodajstva, "pretože to bolo zmarené zo strany niektorých príslušníkov Vojenského spravodajstva."

Hamran obvinenia NBÚ odmieta

Hamran zároveň odmieta obvinenia zo strany Národného bezpečnostného úradu (NBÚ), že NAKA nemala právo zaistiť dokumenty, ktoré obsahujú utajované skutočnosti.


"Informácie týkajúce sa páchania trestnej činnosti zo strany nejakých štátnych úradníkov a nehospodárneho nakladania so štátnym majetkom nemôžu byť predmetom utajenia. Vyšetrovatelia preverujú, akým spôsobom vynakladali financie na nákup určitých komodít, samotné komodity ich až tak nezaujímajú," povedal Hamran.

Zároveň dodal, že spochybňovaný vyšetrovateľ vedie aj vyšetrovanie vo veci podozrenia zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny na NBÚ.


Riaditeľ NAKA Ľubomír Daňko poznamenal, že ich určité osoby pri vyšetrovaní zavádzali informáciou, že nemôžu vstúpiť do trezoru, pretože sú tam utajované skutočnosti. "Neboli tam utajované skutočnosti, ale peniaze a zbrane, ktoré sme zaistili," povedal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie