• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

NAKA po akcii Športovec obvinila tri osoby, pri zásahu našli aj hotovosť 11-tisíc eur

NAKA po akcii Športovec obvinila tri osoby, pri zásahu našli aj hotovosť 11-tisíc eur

Podľa zistení polície mali zabezpečovať a ďalej distribuovať omamné a psychotropné látky.

17.7.2023 (SITA.sk) - NAKA po akcii Športovec obvinila tri osoby pre drogovú trestnú činnosť. Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vykonali minulý týždeň akciu s krycím názvom Športovec, počas ktorej vykonali viaceré procesné úkony.

Obvinili troch mužov

Konkrétne išlo o tri osobné prehliadky, dve domové prehliadky a dve prehliadky iných priestorov. V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa Prezídia policajného zboru Denisa Bárdyová, podľa ktorej policajti pri akcii zaistili zelenú sušinu o hmotnosti cca 1,5 kg, finančnú hotovosť vo výške takmer 11-tisíc eur a viac ako 100-tisíc českých korún. Vyšetrovateľ NAKA obvinil troch mužov z drogovej trestnej činnosti.

Podľa zistení polície mali zabezpečovať a ďalej distribuovať omamné a psychotropné látky, predovšetkým suchý extrakt z rastlín rodu Cannabis. A to ďalším dílerom a koncovým užívateľom najmä v okrese Lučenec, ale aj v Košickom kraji.

Priebeh akcie

Jeden z obvinených, D. V., pôsobiaci na území Košického a Banskobystrického kraja, mal odovzdávať časť marihuany, v množstve minimálne 0,5 kg na jedno odovzdanie, druhému obvinenému G. K. pôsobiacemu na území najmä Banskobystrického kraja, prevažne v okrese Lučenec.

Ten mal látku rozdeľovať na menšie dávky a predávať ďalším dílerom a koncovým užívateľom. Stretnutia sa podľa Bárdovej mali realizovať v pravidelných intervaloch niekoľkokrát do mesiaca. Tretí obvinený, M. B., mal v celom prípade zohrávať úlohu vodiča počas týchto stretnutí.

„Jednému z obvinených hrozí po dokázaní viny trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov, ďalším dvom na tri až 10 rokov. Dvaja z troch obvinených sú stíhaní väzobne,“ uviedla v závere správy policajná hovorkyňa.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie