• Dnes je: Sobota 04. februára 2023 meniny má Veronika

NAKA obvinila Haščáka, Malchárka, Bubeníkovú a ďalších zo založenia zločineckej skupiny

NAKA obvinila Haščáka, Malchárka, Bubeníkovú a ďalších zo založenia zločineckej skupiny

Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie voči siedmim ľuďom.

1.12.2022 (Webnoviny.sk) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila obvinila šéfa Penty Jaroslava Haščáka, bývalého ministra hospodárska Jirku Malchárka, bývalú predsedníčku výkonného výboru Fondu národného majetku SR Annu Bubeníkovú a ďalšie osoby zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Šéf Penty čelí tiež obvineniu pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Informuje o tom vo štvrtok portál Startitup.

Obvinenie Malchárka a Bubeníkovej

Vyšetrovateľ NAKA vzniesol podľa informácií portálu obvinenie voči siedmim ľuďom už minulý týždeň v stredu. Malchárek a Bubeníková sú okrem založenia zločineckej skupiny stíhaní aj pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Ďalším obvineným je bývalý člen výkonného výboru Fondu národného majetku Jozef Jurica. Ten je tiež obvinený zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Na zozname sú aj Huňor a Reguli

Medzi obvinenými figuruje aj meno bývalého podpredseda výkonného výboru štátneho Fondu národného majetku z čias vlády SDKÚ Peter Huňor.

NAKA ho stíha okrem založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny aj pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Obvinení sú aj Vladimír Rigász ako predseda a Stanislav Reguli ako podpredseda predstavenstva GovCo, vykonávajúci vôľu jediného akcionára ministerstva hospodárstva SR v spoločnosti GovCo.

Obaja sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Na diaľnici D1 sa stala reťazová nehoda, zrazilo sa osem áut

na dialnici d1 sa stala retazova nehoda zrazilo sa osem aut

4.2.2023 (Webnoviny.sk) - Na diaľnici D1 smere od Popradu na Prešov v 365. kilometri hlási polícia reťazovú dopravnú nehodu. Ako pre agentúru SITA potvrdila prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, ide o zrážku asi ôsmich vozidiel. Podľa jej slov zatiaľ nie sú hlásené vážne zranenia, úsek je ale neprejazdný.

Polícia na sociálnej sieti informovala, že na miesto sa aktuálne presúvajú záchranné zložky.


Počasie