• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

NAKA a maďarskí policajti počas akcie „Pevnosť“ našli nelegálne zbrane aj granát (foto)

NAKA a maďarskí policajti počas akcie „Pevnosť“ našli nelegálne zbrane aj granát (foto)

Akcia nadväzovala na úspešnú akciu Rajka, ktorú uskutočnili maďarskí policajti v roku 2022.

25.4.2023 (SITA.sk) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) za účasti príslušníkov maďarskej polície z Györu vykonala v Trnave, Handlovej a Ružomberku policajnú akciu s krycím názvom Pevnosť zameranú na nelegálne zbrane.

Tá nadväzovala na úspešnú akciu Rajka, ktorú uskutočnili maďarskí policajti v roku 2022, uvádza v tlačovej správe Karolína Barinková, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR.

Na tomto základe vznikol medzinárodný vyšetrovací tím, ktorého členmi sú Europol, NAKA a Úrad špeciálnej prokuratúry. Jednou z hlavných úloh tímu je identifikácia pôvodu zaistených zbraní a výbušnín.

Počas akcie Pevnosť vykonali policajti domové prehliadky a ďalšie procesné úkony. Zaistili pri tom 14 nelegálne držaných strelných zbraní, viac ako 2 000 kusov streliva rôzneho kalibru, množstvo komponentov k strelným zbraniam, najmä hlavne a závery ako aj granát a podomácky vyrobené tlmiče hluku. Zaistené veci budú podrobené znaleckému skúmaniu.


„Na základe zadovážených dôkazov vyšetrovateľ obvinil jednu osobu J.H. zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Vzhľadom na skutočnosť, že obvinená osoba je toho času v podmienečnom odsúdení za rovnakú trestnú činnosť, bola Okresným súdom Ružomberok vzatá do väzby,“ uviedla na záver Barinková.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie