• Dnes je: Streda 08. decembra 2021 meniny má Marína

Najvyšší súd zamietol sťažnosť prokuratúry proti nerozšíreniu dôvodov väzby Jankovskej

Najvyšší súd zamietol sťažnosť prokuratúry proti nerozšíreniu dôvodov väzby Jankovskej

Moniku Jankovskú po prepustení z väzby Špecializovaným trestným súdom vzal do väzby Krajský súd v Trnave.

19.5.2021 (Webnoviny.sk) - Najvyšší súd SR (NS SR) na stredajšom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť Úradu špeciálnej prokuratúry proti uzneseniu Špecializovaného trestného sudu z 23.apríla, ktorým bolo rozhodnuté, že sa nemenia dôvody väzby u obvinenej bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej a bývalého sudcu Richarda Molnára.

Ako informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, súd nezistil vecný dôvod na prokurátorom navrhované rozšírenie dôvodov väzby u obvinených v rámci kauzy Víchrica. Skorším rozhodnutím súdu bola totiž u obidvoch obvinených väzba nahradená prijatím peňažných záruk a dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Jankovskú a bývalého sudcu Molnára zadržali v marci 2020 v rámci akcie Búrka, ktorá bola zameraná na korupčnú trestnú činnosť sudcov.

Jankovskú po prepustení z väzby Špecializovaným trestným súdom vzal do väzby Krajský súd v Trnave. Dôvodom je kauza známa ako Fatima. Podľa obvinenia Jankovská pomohla v minulosti získať členovi skupiny sýkorovci Petrovi Čongrádymu nehnuteľnosť v Trenčíne za úplatok tri milióny slovenských korún. Obvinená je momentálne umiestnená vo väzenskej nemocnici v Trenčíne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie