• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Najvyšší súd rozhodne o väzbe obvinených v kauze Voz

Najvyšší súd rozhodne o väzbe obvinených v kauze Voz

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie „Voz" vzniesol obvinenie celkovo 31 osobám.

20.6.2022 (Webnoviny.sk) - Najvyšší súd SR vytýčil na pondelok 20. júna verejné zasadnutie, na ktorom by mal rozhodnúť o prípadnom väzobnom stíhaní obvinených v rámci policajnej akcie Voz. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry pôvodne navrhoval väzbu pre štyri osoby, sudca Špecializovaného trestného súdu mu však v sobotu 11. júna nevyhovel, keďže u nich nezistil dôvody väzby. Prokurátor proti rozhodnutiu podal sťažnosť.

Úrad špeciálnej prokuratúry minulý týždeň informoval, že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v rámci akcie Voz vzniesol obvinenie celkovo 31 osobám, z toho 25 fyzickým osobám a šiestim právnickým osobám. Obvinenia sa podľa polície týkali závažnej ekonomickej trestnej činnosti.

Medzi obvinenými bol aj generálny riaditeľ spoločnosti Tipos Marek Kaňka, ktorý následne odstúpil z funkcie.

Viac k téme: Akcia "Voz", Súdy, Väzba


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie