• Dnes je: Nedeľa 13. júna 2021 meniny má Anton

Najvyšší súd rozhodne o väzbe finančníka známeho z kauzy Dobytkár už o niekoľko dní

Najvyšší súd rozhodne o väzbe finančníka známeho z kauzy Dobytkár už o niekoľko dní

Polícia zadržala finančníka Martina K.

20.3.2021 (Webnoviny.sk) - Najvyšší súd SR (NS SR) vytýčil na utorok 23. marca verejné zasadnutie, na ktorom rozhodne o väzbe pre obvineného finančníka Martina K.

Ten mimo iného čelí obvineniu v súvislosti s kauzou Dobytkár, v rámci ktorej ho NS SR 11. marca prepustil na slobodu s odôvodnením, že pominula obava z jeho kolúzneho konania, teda možného ovplyvňovania svedkov.

Opätovne zadržaný pre iný skutok

Po prepustení Martina K. následne zadržala polícia pre obvinenie zo skutku z roku 2017. Podľa medializovaných informácií by malo ísť o prijatie úplatku vo výške 180-tisíc eur za sprostredkovanie agrodotácií.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) však v tomto prípade nesúhlasil s jeho väzobným stíhaním, voči čomu podal prokurátor sťažnosť.

Podozrenia z korupcie v PPA

Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Polícia hodnotu poskytnutých úplatkov v rámci tejto kauzy vyčíslila na 10,5 milióna eur.

V skupine osôb obvinených z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú napríklad exšéf PPA Juraj K., bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír P., bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek K., finančník Martin K. či podnikatelia Norbert B. a Peter K. Medzi ďalšími obvinenými sú aj advokáti či veterinár.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie