• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Najviac chorôb z povolania v dôsledku COVID-19 bolo v dvoch sektoroch, u žien bol počet prípadov vyšší

Najviac chorôb z povolania v dôsledku COVID-19 bolo v dvoch sektoroch, u žien bol počet prípadov vyšší

Analýza údajov o pracovných úrazoch a chorobách z povolania odhaľuje, že u žien bol vyšší počet prípadov ako u mužov.

V roku 2020 bolo päť percent pracovných úrazov v Európskej únii (EÚ) spôsobených COVID-19 a osem percent uznaných chorôb z povolania boli prípady COVID-19. Informoval štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

V súvislosti s COVID-19 bolo evidovaných viac ako 148-tisíc pracovných úrazov, pričom 9 113 prípadov COVID-19 bolo nahlásených ako choroba z povolania.

Najpostihnutejšou oblasťou bol sektor zdravotníctva a sociálnej starostlivosti. Ten sa podieľal na 76 % prípadoch COVID-19 hlásených ako pracovné úrazy. Tento sektor tiež tvoril 74 % prípadov COVID-19 hlásených ako prípady chorôb z povolania. Ďalšími postihnutými oblasťami boli verejná správa, obrana, povinné sociálne zabezpečenie a výroba.

Analýza údajov o pracovných úrazoch a chorobách z povolania odhaľuje, že u žien bol vyšší počet prípadov ako u mužov. Ženy tvorili 73 % prípadov COVID-19 hlásených ako pracovné úrazy a 72 % hlásených ako choroba z povolania. Najviac postihnutou bola veková skupina od 45 do 54 rokov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie