• Dnes je: Streda 27. septembra 2023 meniny má Cyprián

Najväčšie šance na MS v biatlone má zo Slovákov Paulína Bátovská Fialková, šampionát hostí nemecký Oberhof

Najväčšie šance na MS v biatlone má zo Slovákov Paulína Bátovská Fialková, šampionát hostí nemecký Oberhof

Slovensko bude na MS reprezentovať poltucet reprezentantov.

7.2.2023 (SITA.sk) - Súťažou miešaných štafiet na 4x 7.5 km sa v stredu v nemeckom Oberhofe začnú majstrovstvá sveta v biatlone, ktoré potrvajú do nedele 19. februára. Nasledovať budú rýchlostné preteky, po nich stíhačky a vytrvalostné preteky.

Potom prídu na rad mixštafety, potom klasické štafety a napokon preteky jednotlivcov a jednotlivkýň s hromadným štartom.

Slovensko bude na MS reprezentovať poltucet reprezentantov - sestry Paulína Bátovská Fialková a Ivona Fialková, Mária Remeňová, Júlia Machyniaková a medzi mužmi Matej Kazár s Michalom Šimom.

Iba dve účasti v Top 10

Nádej na najlepšie výsledky zo slovenskej výpravy má Paulína Bátovská Fialková. Maximom 30-ročnej rodáčky z Brezna na tomto fóre je 5. priečka vo vytrvalostných pretekoch z MS 2019 vo švédskom Östersunde.

Do Top 10 sa okrem toho v individuálnych súťažiach ešte raz - v rakúskom Hochfilzene 2017 bola desiata v pretekoch s hromadným štartom.

V aktuálnej sezóne jej patrí 14. miesto v celkovom poradí SP a to bude platiť aj po svetovom šampionáte, keďže premiérovo sa na MS nebudú udeľovať body do hodnotenia SP.

"Na ôsmich svetových šampionátoch sa iba dvakrát dostala Top 10, teda veríme, že Oberhof 2023 to zlepší. Po všetkých stránkach je pripravená, vie, čo chce a sezóna ukazuje, že sa jej to môže podariť," uviedol na adresu Bátovskej Fialkovej web slovenskybiatlon.sk.

Predošlé MS ovládli Nóri

Pred dvoma rokmi v slovinskej Pokljuke boli najúspešnejšou výpravou MS Nóri, ktorí mali bilanciu 7 zlatých, 3 strieborné a 4 bronzové medaily.

Aj teraz sú favoritmi Nóri, najmä medzi mužmi. Suverénnym lídrom celkového poradia SP je totiž Johannes Thingnes Bö, za ním sú krajania Sturla Holm Lägreid a Vetle Sjaastad Christiansen.

Medzi ženami je okruh favoritiek na medaily o dosť širší. Hodnotenie SP vedie Francúzka Julia Simonová, za ňou je Švédka Elvira Öbergová a dvojica Talianiek Lisa Vittozzivová a Dorothea Wiererová. Nasledujú Nemka Denise Herrmannová-Wicková a Rakúšanka Lisa Theresa Hauserová.

Najlepšou Nórkou je aktuálne Ingrid Landmark Tandrevoldová, v Obehofe budú Nóri bez štvornásobnej svetovej šampiónky z Pokljuky 2021 Tiril Eckhoffovej, ktorá počas kariéry získala zlato na MS už desaťkrát.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 27. september 2023

horoskopy na dnes stredu 27 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 27. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Doobeda bude fantasticky, ale neskôr vás poriadne potrápi uzavretosť a zdržanlivosť osoby, s ktorou sa dnes stretnete. Zabodujete svojou fantáziou.

Býk 21.4. - 21.5.

Okolnosti vás prinútia k tomu, aby ste sa rozhodli. Znovu získate duševnú rovnováhu. City osoby, ktorá vám nie je ľahostajná, neberte na ľahkú váhu.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Rak 22.6. - 22.7.

Vnútorný nepokoj vám dnes zabráni, aby ste sa zaoberali zložitými vecami. Porozmýšľajte, čo je dôvodom vášho znepokojenia, robte len bežné veci. Ani technická porucha sa nevylučuje.Všetky Horoskopy pre Stredu 27. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie