• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Najrýchlejší slovenský lyžiar Bekeš opäť prekonal národný rekord, dosiahol rýchlosť 248,550 km/h (foto)

Najrýchlejší slovenský lyžiar Bekeš opäť prekonal národný rekord, dosiahol rýchlosť 248,550 km/h (foto)

Nové maximum slovenského reprezentanta Michala Bekeša, ktoré dosiahol vo francúzskom Varse, má hodnotu neskutočných 248,550 km/h.

23.3.2023 (SITA.sk) - Slovenský reprezentant v rýchlostnom lyžovaní Michal Bekeš opäť prekonal vlastný národný rekord. Vo francúzskom alpskom stredisku Vars na majstrovstvách sveta dosiahol rýchlosť 248,550 km/h.

V ostatných dňoch svoje aj národné maximum zlepšil už štvrtýkrát. Najprv sa z 223,464 km/h zlepšil na 231,100 km/h, v semifinále MS posunul hranicu na 237,1 a potom na 238,1 km/h. Vo finále sa aj vďaka výborným poveternostným podmienkam výraznejšie priblížil k hranici 250 km/h. Za ostatný týždeň tak zvýšil svoju maximálnu rýchlosť o viac ako 25 km/h.

Opäť prekonal vlastný rekord

"Rýchlosť, o akej som ani nesníval a spolu s ňou krásne umiestnenie. Je to neopísateľný pocit byť jedným z hŕstky ľudí, ktorí zažili rýchlosť nad 248 km/h. Hoci teraz neviem, čo dodať, som si istý, že tento pocit si navždy zapamätám," napísal Bekeš na sociálnych sieťach po dosiahnutí nového maxima.

Spomenutý nový slovenský rekord vyniesol Bekeša až na siedmu priečku na majstrovstvách sveta, zopakoval teda svoje umiestnenie z vlaňajšieho svetového šampionátu na rovnakom mieste. Francúzsky Vars je jednou z mála lokalít, kde majú pretekári v rýchlostnom lyžovaní vytvorené skvelé podmienky. Práve tam 33-ročný Slovák dosiahol zatiaľ najlepší výsledok kariéry vo Svetovom pohári, v januári tam obsadil piatu priečku.

Finalisti v rýchlostnom lyžovaní

A práve Vars je tiež miestom, na ktorom boli stanovené aktuálne svetové rekordy v tomto športe. V marci 2016 tam Talianka Valentina Greggiová dosiahla rýchlosť 247,083 km/h. O ten mužský sa na tohtoročných MS postaral Francúz Simon Billy, úspešnému obhajcovi zlata z vlaňajška namerali neskutočných 255,500 km/h, dovtedajšie maximum Taliana Ivana Origoneho prekonal o 0,542 km/h.

Origone sa stal vicemajstrom sveta výkonom 254,050 km/h, bronz putuje do Rakúska zásluhou Manuela Kramera (252,840). Medzi ženami v stredu triumfovala Švédka Britta Backlundová výkonom 244,930 km/h pred spomenutou svetovou rekordérkou Greggiovou (241,880), bronz si vyjazdila Francúzka Cléa Martinezová (234,780).

Po majstrovstvách sveta sú vo Varse na programe ďalšie preteky Svetového pohára.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie