• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Najprv ho zrazila dodávka, potom auto. Medveď neprežil zrážku pri Slovenskej Ľupči

Najprv ho zrazila dodávka, potom auto. Medveď neprežil zrážku pri Slovenskej Ľupči

Až 71 percent Slovákov považuje medveďa za spoločenský problém, ktorý by politici mali riešiť.

Na ceste z Banskej Bystrice smerom na Brezno sa stala vo štvrtok 24. augusta o pol piatej ráno dopravná nehoda.

Partia robotníkov cestovala do práce, keď im pri Slovenskej Ľupči vbehol do cesty 120-kilogramový medveď. Informovala TV Joj na svojom portáli Noviny.sk.

Potom ho zachytilo ďalšie auto, v ktorom sedel mladý pár. Cestujúcim sa nič nestalo, no medveď nehodu neprežil. Na cestu sa mu podarilo dostať popod zvodidlá. Aktuálne je na mieste zoológ z Národného parku Nízke Tatry.

Ľudia označili medvede za spoločenský problém, politológ má iný názor

Až 71 percent Slovákov považuje medveďa za spoločenský problém, ktorý by politici mali riešiť. Naopak, 21 percent ho nepokladá za problém a osem percent respondentov sa nevedelo k téme vyjadriť. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre denník Plus Jeden Deň zorganizovala agentúra MNFORCE.


Zároveň 72 percent opýtaných súhlasí s odstrelom medveďov. Úplne súhlasí 46 percent a skôr súhlasí 26 percent respondentov. S odstrelom medveďov, naopak, nesúhlasí 20 percent a osem percent sa nevedelo vyjadriť.

Politológ Miroslav Řádek si však myslí, že medvede spoločenským problémom nie sú, ide skôr o strach vyvolaný nedávnou medializáciou prípadov stretnutí ľudí s nimi. Taktiež uviedol, že názory v súvislosti s otázkou, či ľudia súhlasia s odstrelom medveďov odrážajú nízke povedomie o dátach o správaní týchto zvierat.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie