• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Najlepšou Slovenkou v behu na lyžiach bola Klementová, preteky ovládla Sundlingová

Najlepšou Slovenkou v behu na lyžiach bola Klementová, preteky ovládla Sundlingová

Ani jedna z tria slovenských zástupkýň v behu na lyžiach nepostúpila z kvalifikácie do vyraďovacej časti šprintu voľnou technikou na zimných olympijských hrách v Pekingu.

8.2.2022 (Webnoviny.sk) - Najlepšia zo Sloveniek bola Barbora Klementová na 57. mieste, Alene Procházkovej patrila 63. priečka a debutantku na ZOH Kristínu Sivokovú klasifikovali na 72. pozícii.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

V kvalifikácii šprintu v horskom stredisku Čang-ťia-kchou sa predstavilo 90 pretekárok. Najrýchlejšia bola Švédka Jonna Sundlingová pred Američankou Rossie Brennanovou a Švajčiarkou Nadine Fähndrichovou.

Nedočkala sa postupu do štvrťfinále

Najlepšia zo Sloveniek Klementová zaostala za Sundlingovou o 25,84 s. Na posledné postupové - 30. miesto Talianky Cateriny Ganzovej - jej chýbalo 10,74 s. Veteránka Alena Procházková sa na svojej piatej olympiáde rovnako nedočkala postupu do štvrťfinále.

Zatiaľ čo pred štyrmi rokmi v Pjongčangu skončila smoliarsky na 31. priečke, aktuálne skončila ešte o takmer dve sekundy za Klementovou a 27,81 s za Sundlingovou v siedmej desiatke výsledkového poradia. Maximom 37-ročnej členky LK Slávia UMB Banská Bystrica v individuálnych pretekoch na zimných olympijských hrách zostáva 18. miesto zo šprintu v roku 2010 vo Vancouveri.

Bez slovenského mužského zastúpenia

V šprinte mužov Slovensko na ZOH 2022 nemalo zastúpenie. Kvalifikáciu vyhral Francúz Lucas Channavat.

Do vyraďovacej časti postúpili až traja Česi - z deviateho miesta Ondřej Černý a tiež Michal Novák (21.) a Luděk Seller (29.). O medailách sa rozhodne v najbližších hodinách.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie