• Dnes je: Sobota 07. decembra 2019 meniny má Ambróz

Najhoršie práce aj platy na svete, posledné zamestnanie vás prekvapí

Najhoršie práce aj platy na svete, posledné zamestnanie vás prekvapí

Taxikár Môže sa to javiť ako ideálna práca: celý deň sa vozíte, ale vodiči taxíkov sa musia po celý deň a niekedy i noc zaoberať zákazníkmi.

Nepatríte k tým, ktorí milujú svoju prácu? Dôvody bývajú rôzne. Web Bleubloom.com pre vás zostavil zaujímavý zoznam najhorších pracovných miest na svete a ich platov.

Tieto profesie majú buď predpokladaný nízky rast, veľa stresujúcich faktorov, ale všetky zamestnania disponujú jednou spoločnou vecou – veľmi nízkou mzdou.

Akým pracovným miestam sa teda podľa tohto webu máme vyhnúť?

Novinový reportér

Novinový priemysel sa pomaly stáva zastaraným a očakáva sa, že tieto pracovné miesta sa v nasledujúcich rokoch zmenia. Vysoká pracovná vyťaženosť a veľmi veľa stresu. To všetko sú nevyhnutné skutočnosti, ktoré sú potrebné na to, aby ste v tejto oblasti dosiahli úspech. Ale ani to vám nezaručí, že máte budúcnosť istú.

Deratizér

Okrem toho, že musí pracovať s chemickými postrekmi nebezpečnými aj pre ľudí, jeho povinnosťou je navštevovať miesta zamorené myšami, potkanmi, švábmi a inými nepríjemnými obyvateľmi planéty. A to všetko za dosť nízku mzdu.

Predavač v maloobchode

Pokles maloobchodných predajných miest, nízka mzda a stres, ktorý si často vyžaduje komunikácia so zákazníkmi, radí túto pracovnú pozíciu medzi najhoršie pracovné miesta. Maloobchodné pozície nemajú dostatok priestoru na rast platov a byť na nohách celý deň dosť vyčerpáva.

Taxikár

Môže sa to javiť ako ideálna práca: celý deň sa vozíte, ale vodiči taxíkov sa musia po celý deň a niekedy i noc zaoberať zákazníkmi. Navyše stres počas dopravnej špičky vo veľkomestách im tiež na radosti z práce nepridáva. Aplikácie ako je Uber a Lyft ich vytláčajú z trhu, tak sa ľahko o pár rokov môže stať, že toto zamestnanie zanikne.

Hasič

Toto by mohlo byť najväčším prekvapením! Hasič? Jedno z najprestížnejších a uctievaných zamestnaní. Ale v skutočnosti robia hasiči náročnú a stresujúcu prácu, kde často ide o život, za veľmi nízku mzdu. Takže aj keď ich profesia môže byť idealizovaná, ale každodenný stres a nízka mzda zväčša prevážia výhody. Veď mnohokrát nasadzujú to najcennejšie, čo majú, a to za slabé ohodnotenie.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video: Koľko času maximálne by malo dieťa stráviť za počítačom, mobilom či tabletom?


Počasie