• Dnes je: Pondelok 26. septembra 2022 meniny má Edita

Najdôveryhodnejším politikom je Pellegrini, po prvýkrát odsunul prezidentku Čaputovú v prieskume na druhé miesto

Najdôveryhodnejším politikom je Pellegrini, po prvýkrát odsunul prezidentku Čaputovú v prieskume na druhé miesto

Šéfovi strany Hlas – sociálna demokracia Petrovi Pellegrinimu dôveruje 44 percent a nedôveruje 53 percent opýtaných.

12.6.2022 (Webnoviny.sk) - Najvyššiu dôveru má u občanov šéf strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini, ktorému dôveruje 44 percent a nedôveruje 53 percent opýtaných.

Vyplýva to z májového prieskumu agentúry Focus na vzorke 1 008 respondentov pre diskusnú reláciu TV Markíza Na telo s Michalom Kovačičom.

Prezidentke klesla dôveryhodnosť

Pellegrini tak v prieskume predbehol prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, ktorá si ešte vo februárovom prieskume držala prvenstvo. Hlave štátu dôveru tentokrát vyjadrilo 42 percent a nedôveru 57 percent opýtaných.

Z lídrov politických strán majú najvyššiu dôveru Richard Sulík (SaS) a Robert Fico (Smer-SD), ktorým zhodne dôveru vyjadrilo 30 percent a nedôveru 68 percent respondentov.

Premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽaNO) dôveruje 27 percent, nedôveruje 71 percent opýtaných. Nasleduje predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorý mal dôveru 25 a nedôveru 72 percent opýtaných. Milan Uhrík (Republika) požíva dôveru 24 a nedôveru 59 percent respondentov.

Matovič opäť na chvoste rebríčka

Líder Kresťanskodemokratického hnutia Milan Majerský má dôveru 22 a nedôveru 47 percent opýtaných. Andrejovi Dankovi (SaS) dôveruje 21 a 74 percent účastníkov prieskumu mu nedôveruje.

Nový líder hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka má dôveru 19 a nedôveru 48 percent, Veronike Remišovej (Za ľudí) vyjadrilo dôveru 17 a nedôveru 79 percent opýtaných.

Marian Kotleba (ĽSNS) získal dôveru 11 a nedôveru 85 percent. Šéf hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič získal v prieskume dôveru 11 a nedôveru 88 percent respondentov. Lídrovi maďarskej strany Aliancia Krisztiánovi Forróovi vyjadrilo dôveru osem a nedôveru 40 percent opýtaných.


Najčítanejšia najnovšia správa

Krik, ťahanie za vlasy aj úder do hlavy. Bittó Cigániková tvrdí, že ju poslankyňa Tabák napadla

krik tahanie za vlasy aj uder do hlavy bitto ciganikova tvrdi ze ju poslankyna tabak napadla

Poslankyňa a predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) podáva trestné oznámenie na kolegyňu z pléna parlamentu Romanu Tabák (klub Sme rodina) za fyzické napadnutie. Uviedla to v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Verbálne útoky

K incidentu malo dôjsť na koncerte v jednom bratislavskom podniku, kde bola s manželom a kamarátmi. „Bola perfektná nálada, obsluha, prostredie aj spoločnosť až do momentu, keď po jeho skončení v nočných hodinách prišla Tabák,“ začala Bittó Cigániková svoj opis udalosti.

Podľa vlastných slov sa jej počas niekoľkých nechutných verbálnych útokoch ako tak darilo zachovať si chladnú hlavu a nedať sa vyprovokovať, ale Tabák vraj pokračovala. „Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ‚inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente,“ pokračuje v rozprávaní Bittó Cigániková.

Ťahanie za vlasy

Myslela si, že Tabák si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú čo stvára, a že sa ukľudní. Ale nestalo sa tak. „Pani poslankyňa Tabák zareagovala maximálnym využitím svojej mentálnej kapacity a teda ako zvieratko. Začala ma ťahať za vlasy a fyzicky napádať,“ priblížila poslankyňa za stranu SaS s tým, že celý čas sedela a nijako útok neopätovala.

Poslankyni Tabák vraj len dookola opakovala, či je normálna, nech sa ukľudní a nech ju pustí. Ale vraj bola v takom animálnom amoku, že nevedela prestať a nevedela sa absolútne ovládať. „Ľudia na ňu kričali, aby prestala, ťahali ju odo mňa, ale ona niekoľko minút neustále útočila a ešte sa aj postavila, aby mala lepšiu ‚páku‘ pri ťahaní,“ uviedla Bittó Cigániková.

Chvíľu sa zdalo, že je po všetkom, ale nebolo tomu tak. „Po chvíli sa vrátila, aby mi sediacej bez slova vrazila taký úder do hlavy, aký len tenistka vie dať pravačkou a opäť odišla,“ priblížila ďalej Bittó Cigániková s tým, že v sobotu skončila na pohotovosti s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie