• Dnes je: Piatok 27. mája 2022 meniny má Iveta

Najdôveryhodnejším členom vlády je Lengvarský, Matovič je na opačnej strane rebríčka

Najdôveryhodnejším členom vlády je Lengvarský, Matovič je na opačnej strane rebríčka

Najmenej dôveryhodným je podľa prieskumu agentúry Focus minister financií Igor Matovič, ktorému dôveruje 11,3 percenta opýtaných.

7.11.2021 (Webnoviny.sk) - Najdôveryhodnejším členom vlády je minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) s 35 percentami. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza. Za ním nasleduje minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) s dôverou 34,2 percenta a minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO), ktorému dôveruje 32 percent opýtaných.

Matovičovi dôveruje iba 11 percent ľudí

Cez 30-percentnú podporu sa ešte dostal minister školstva za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Branislav Gröhling (30,9 percenta). Agentúra Focus uskutočnila prieskum od 20. do 27. októbra na vzorke 1009 respondentov.

Na opačnej strane rebríčka sa umiestnili minister financií a predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič (11,3%) a podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý za stranu Sme rodina (12,9%).

Heger atakuje tridsať percent

Súčasnému predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi (OĽaNO) dôveruje 29,7 percenta respondentov, šéfovi rezortu obrany Jaroslavovi Naďovi (OĽaNO) 26,6 percenta a ministrovi dopravy Andrejovi Doležalovi (nom. Sme rodina) 25,7 percenta opýtaných. Nasleduje minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) s dôverou 23,4 percenta, minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) s dôveryhodnosťou 20,9 percenta, ministerka kultúry Natália Milanová za stranu OĽaNO (20,6 %).

Menej dôveryhodnou je ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS), ktorej dôveruje 20,1 percenta ľudí, minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nom OĽaNO) s dôverou 17,5 percenta opýtaných a ministerka investícií Veronika Remišová (Za ľudí), ktorej dôverovalo 15,3 percenta ľudí zúčastnených na prieskume.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie